Інтерфакс-Україна
07:21 29.07.2020

Сана і єменські сепаратисти погодилися на створення єдиного уряду протягом 30 днів

2 хв читати

Уряд Ємену і сепаратисти з Південної перехідної ради погодилися на виконання представленої Саудівською Аравією резолюції про прискорення виконання Ер-Ріядської угоди, повідомляє агентство SPA в середу.

"Обидві (єменські) сторони відреагували і погодилися приступити до виконання цієї резолюції, подолати існуючі перешкоди і прискорити реалізацію Ер-Ріядської угоди", - цитує агентство представника уряду Саудівської Аравії.

Резолюція, представлена Саудівською Аравією в координації з ОАЕ, передбачає, що перехідна рада Південного Ємену скасовує своє самоврядування і призначає губернатора Адена. Крім того, прем'єр-міністр Ємену повинен сформувати уряд протягом 30 днів.

Ініціатива також містить виведення військ з Адена за межі провінції і розмежування сил двох сторін в провінції Аб’ян і повернення їх на колишні позиції.

Напруженість між сторонами в Ємені загострилася в квітні, після того як перехідна рада Південного Ємену вирішила встановити самоврядування в південних районах країни, які перебувають під його контролем.

Однак обидві сторони прислухалися до заклику Саудівської Аравії до припинення вогню, деескалації напруженості з 22 червня і погодилися провести переговори для обговорення виконання Ер-Ріядської угоди.

В Ер-Ріяді в 2019 році відбулося підписання мирної угоди між урядом Ємену і сепаратистами з Перехідної ради Південного Ємену. Угода передбачала, що Перехідна рада Південного Ємену і інші регіони півдня приєднаються до нового національного кабінету і приведуть усі сили під контроль міжнародно визнаного уряду.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Генсек Ради Європи: Той факт, що на столі є пропозиція щодо миру для України, – це позитивний момент

Печерський райсуд Києва зірвав розгляд апеляції ексголови "Укренерго" Кудрицького – ЦПК

ТОК Gulliver можуть відкривати поетапно, проте дати ще не визначені

У Покровську українські військові південніше від залізниці проводять рейди для засідок та знищення ворога - ДШВ

Італія екстрадує до ФРН українця Кузнєцова, якого підозрюють у причетності до підриву газогонів "Північний потік" у 2022р., – ЗМІ

ОГП та СБУ скерували до Печерського райсуду Києва угоду з нардепом Христенком – ЦПК

Глава "Укренерго": Енергетики сьогодні набагато більше готові до найгіршого сценарію – блекауту, який виношує РФ

Російський суд засудив до довічного вісьмох обвинувачених у справі про вибух на Керченському мосту у жовтні 2022р.

Дебютний Санкційний саміт почав роботу в Києві у четвер

Більшість українців вважає, що за час повномасштабного вторгнення рівень корупції в Україні збільшився

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА