17:02 29.07.2020

Більшість українців не бачать змін у зв'язку з ухваленням закону про державну мову - опитування

2 хв читати
Більшість українців не бачать змін у зв'язку з ухваленням закону про державну мову - опитування

14,8% українців зазначають, що української мови в їхньому житті стало більше після ухвалення закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної" у квітні 2019 року, 23% - що ненабагато більше, 4,2% - що української в їхньому житті стало менше, а у 52% нічого не змінилося.

Такими є результати соціологічного дослідження "Ставлення населення України до закону про мову", проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) у травні-червні 2020 року.

36,3% опитаних цілковито згодні з тим, що держава повинна й надалі сприяти імплементації закону про мову в усіх сферах, 30,2% - швидше згодні, 11,9% - швидше не згодні, 7,9% - цілковито не згодні.

При цьому в регіональному розрізі швидше або цілковито згодних більше на заході (78,4%) і в центрі (71%), менше на сході (55,5%) і півдні (53,2%) країни, також на сході та півдні вищий відсоток тих, кому було важко відповісти.

Із тих, хто ствердно відповів на попереднє запитання, тобто згоден із тим, що держава має сприяти імплементації мовного закону, лише 13,1% відповіли, що цілковито задоволені діяльністю обраної в 2019 році української влади у сфері сприяння розвитку української мови, 30,5% - що швидше задоволені, 20,5% - що швидше не задоволені, 15,9% - цілковито не задоволені.

На запитання про етнічну приналежність 90,6% опитаних заявили, що вони українці, 4,1% - що росіяни, 1,5% сказали, що росіяни й українці одночасно, іншу національність назвали 2,3%.

Водночас на запитання про основну мову спілкування вдома 52,8% назвали українську, 29% - російську, 14,6% - українську та російську однаковою мірою, 3% - іншу мову.

Під час опитування методом інтерв'ю було опитано 2 тисячі респондентів, опитування репрезентативне за регіоном і типом поселення. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0.95 і з дизайн-ефектом 1.1) не перевищує 2,4% для показників, близьких до 50%, і 0,5% для показників, близьких до 1 або 99%.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У Нагірному Карабаху під обстріл потрапили іноземні журналісти, є поранені, повідомляє місцева влада

Меджліс кримськотатарського народу закликав владу України допомогти повернути на батьківщину 100 українських жінок і дітей із сирійського табору Аль-Хол

На Луганщині загасили 116 зі 146 природних пожеж - ДСНС

На Луганщині через пожежі перекрито рух у Станицю Луганську, повідомляють у поліції

Данія дозволила експлуатацію Nord Stream 2 на своєму континентальному шельфі

"МАУ" переносить відновлення рейсів Київ-Баку до кінця жовтня через карантин

Аваков розраховує, що італійський суд долучить до справи нацгвардійця Марківа докази, зібрані українським слідством

"МАУ" скасовує черговий рейс до Єревану 2 жовтня через вірменсько-азербайджанський конфлікт

Пожежа поширилася на КПВВ "Станиця Луганська", горять елементи інфраструктури - Держприкордонслужба

Лубківський поки що не визначився, чи стане спікером делегації України в ТКГ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА