Інтерфакс-Україна
07:49 30.07.2020

Естонія стривожена скороченням європейського контингенту військ США

2 хв читати
Естонія стривожена скороченням європейського контингенту військ США

Міністр оборони Естонії Юрі Луйк заявив, що скорочення військової присутності союзників з НАТО в Європі не є позитивною подією, і зазначив, що їх присутність в Прибалтиці і Польщі є сильною і надзвичайно цінною.

"Військова присутність США є наріжним каменем європейської безпеки і трансатлантичних відносин. Намір скоротити постійну присутність США в Європі не є позитивною подією. Одночасно військова присутність США знову збільшилася з 2014 року, і багатомільярдні інвестиції в Європу були і будуть залишатися ключовими в стримуванні Росії", - йдеться в заяві Луйка, з якою він виступив у середу в зв'язку з повідомленням про передислокацію військ США в Європі.

Міністр зазначив, що навіть після можливої передислокації в Європі залишаться десятки тисяч військовослужбовців США, високотехнологічних систем озброєння США і важкої техніки, а також ядерна зброя США.

За його словами, присутність США в балтійському регіоні була в останні місяці значною, незважаючи на COVID-19. Так, у повітряному просторі Естонії проходили навчання стратегічних бомбардувальників США.

Крім того, допомога США пішла на такі інфраструктурні проекти, як модернізація авіабази Емарі (Amari), створення елементів потенціалу і поповнення запасу боєприпасів, а також постачання протитанкових ракет Javelin.

"Естонія вживатиме всіх можливих зусиль для подальшого зміцнення союзницьких відносин, продовжить військові консультації з США в Таллінні, Вашингтоні та Брюсселі з питань навчань і військової присутності", - сказав міністр оборони.

Як повідомив у середу міністр оборони США Марк Еспер, його країна виведе з Німеччини 11,9 тис. військовослужбовців, з яких близько 6,4 тис. повернуться додому, а майже 5,6 тис. будуть відправлені в інші європейські країни НАТО. Частина американських солдатів може бути направлена до Польщі та країн Балтії для стримування Росії, повідомляв Еспер.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Президент Румунії вітає поновлені зусилля Трампа щодо припинення війни та підтверджує свою підтримку України

Антикорупційні розслідування не повинні підірвати міжнародну підтримку України перед агресією РФ – розмова Сибіги з Каллас

Генсек НАТО Рютте: Ми всі працюємо над тим, щоб покласти край кровопролиттям та руйнуванням

Зеленський обговорив з міністром оборони Литви перспективи спільного оборонного виробництва

Рух приміських рейсів на Дніпропетровщині змінено через підвищену небезпеку – регіональна філія "Придніпровська залізниця"

Фон дер Ляєн та Кошту: Працюємо разом з Україною над справедливим миром – нічого про Україну без України

Зеленський обговорив з Коштою та фон дер Ляєн пропозиції США щодо миру

Зеленський обговорив з Рютте запропонований США план закінчення війни

ФДМУ оголосив конкурси на обрання членів НР "Центренерго" та "ЕКУ"

Мелоні підтримала необхідність гарантій безпеки у мирному плані для України, інші елементи потребують вивчення

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА