Інтерфакс-Україна
14:32 30.07.2020

Мін'юст України запропонує ветувати законопроект про продовження мораторію на стягнення майна за валютними кредитами

2 хв читати
Мін'юст України запропонує ветувати законопроект про продовження мораторію на стягнення майна за валютними кредитами

 Міністерство юстиції України запропонує ветувати законопроект №3640 про продовження мораторію на стягнення майна за валютними кредитами, що надійшов на підпис президенту Володимиру Зеленському, повідомив міністр юстиції Денис Малюська.

"На підпис президенту надійшов черговий законопроект (№3640), який зупиняє будь-примусове стягнення боргів(... Що з цим робити, не дуже розумію. Поки що будемо просити вето на законопроект", - написав Малюська на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook у четвер.

За його словами, ухвалення мораторію може призвести до збільшення витрат боржників, захищених мораторієм (адже до ціни товарів і послуг, які їм продаються, відразу закладається ризик несплати), до зростання корупції, до погіршення інвестиційного клімату і до криміналізації процесу "вибивання" боргів.

Окрім того, внаслідок продовження дії мораторію можуть зрости витрати платників податків. "За боржника рано чи пізно заплатить держава через механізми гарантій держави щодо виконання судових рішень і спеціальну бюджетну програму, міжнародні арбітражі або рішення Європейського суду з прав людини", - роз'яснив міністр.

Як повідомлялося, Верховна Рада 16 липня продовжила мораторій, законопроект №3640 підтримали 349 народних депутатів за необхідних 226.

Раніше Національний банк України закликав нардепів не підтримувати законопроект депутата фракції "Слуги народу" Олександра Дубінського, оскільки цей документ забороняє банкам врегулювати проблемні борги валютних позичальників, зокрема 44 тис. договорів на загальну суму 29 млрд грн.

Мораторій було введено безстроково у 2014 році під час початку війни та економічної кризи, проте за шість років частина валютних позичальників так і не почала обслуговувати кредити через відсутність важеля впливу.

Як зазначає НБУ, у жовтні 2019 року запрацював новий кодекс про банкрутство, що передбачає механізм реструктуризації боргу іпотечних позичальників, який запрацює у повному обсязі, тільки якщо буде скасовано мораторій.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сподівання Путіна добитися поступок на переговорах за посередництва Туреччини марні - Більдт

Путін запропонував Україні замість припинення вогню - переговори в Стамбулі 15 травня – ЗМІ

Путін запропонував Україні прямі переговори в Стамбулі 15 травня – ЗМІ

Щоб рухатися вперед потрібне припинення вогню – Держдепартамент США

США погодили передання Україні Німеччиною ракет до "Патріотів" і артилерійських боєприпасів великої дальності - ЗМІ

СБУ затримала кримінального авторитета Олійника на прізвисько Умка - ЗМІ

З початку доби Сили оборони відбили 117 ворожих атак - Генштаб

Лідери Коаліції охочих домовилися про санкції у разі відмови РФ від припинення вогню - Зеленський

ТЕКСТ: Спільна заява лідерів Франції, Німеччини, Польщі, Великої Британії та України за підсумками зустрічі в Києві

Зеленський і Макрон підсумували засідання Коаліції охочих на двосторонній зустрічі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА