19:29 30.07.2020

Рада ЄС затвердила санкції проти кількох росіян за кібератаки

3 хв читати
Рада ЄС затвердила санкції проти кількох росіян за кібератаки

Рада ЄС ухвалила в четвер рішення за письмовою процедурою про введення санкцій проти низки російських громадян за їх передбачувану причетність до кібератаки проти інтересів Євросоюзу, випливає з публікації в "Офіційному журналі" Євросоюзу.

У додатку до постанови Ради ЄС зазначені Олексій Мінін, Олексій Моренець, Євген Серебряков, Олег Сотников.

Під санкції потрапив також Головний центр спеціальних технологій (як сформульовано в постанові Ради ЄС) Головного розвідуправління Генштабу Збройних сил Росії.

Усі четверо росіян обвинувачуються в тому, що вони брали участь у "спробі кібератаки з потенційними (негативними - ІФ) наслідками проти Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ)" в Нідерландах.

У коментарі всі вони зазначені як співробітники Головного розвідуправління Генштабу Збройних сил Росії, які намагалися здійснити несанкціоноване проникнення в мережу Wi-Fi ОЗХЗ в Гаазі в квітні 2018 року.

Якби їх спроба увінчалася успіхом, зазначається в публікації, була б порушена безпека мережі і робота з розслідування, яку вела ОЗХЗ. "Служба розвідки і військової безпеки Нідерландів (Militaire Inlichtingen- en Veiligheidsdienst - MIVD) завадила спробі кібератаки, усунувши тим самим серйозний збиток для ОЗХЗ", - йдеться в додатку до постанови Ради ЄС.

Крім росіян, під санкції за кібератаки потрапили двоє китайських громадян, а також китайська компанія Tianjin Huaying Haitai Science and Technology Development Co. Ltd і північнокорейська Chosun Expo.

У комюніке, випущеному слідом за публікацією в "Офіційному журналі", повідомляється, що "введені санкції містять заборону на поїздки і заморожування активів". Окрім того, фізичним і юридичним особам ЄС заборонено надавати кошти особам, що підпали під санкції.

У Брюсселі пояснюють, що нові санкції служать для "запобігання, стримування та реагування на зловмисні кібердії, спрямовані проти ЄС або його держав-членів, і сьогодні ЄС уперше використовує цей інструмент". Правова основа Євросоюзу для цілеспрямованих обмежувальних заходів проти кібератак була прийнята в травні 2019 року і нещодавно оновлена, нагадує Рада ЄС.

Паралельно публікаціям Ради ЄС високий представник Євросоюзу із закордонних справ Жозеп Боррель поширив заяву, в якій йдеться, що ЄС і його держави-члени "неодноразово заявляли про свою стурбованість і засуджували зловмисну поведінку в кіберпросторі".

"Така поведінка неприпустима, оскільки вона підриває міжнародну безпеку і стабільність, а також переваги, що надаються інтернетом і використанням інформаційних і комунікаційних технологій. Ми рішуче підтримуємо глобальний, відкритий, стабільний, мирний і безпечний кіберпростір, в якому повною мірою застосовуються права людини, основні свободи і верховенство права, що сприяє прискоренню соціального, політичного та економічного розвитку", - заявив Боррель.

За його словами, щоб краще запобігати і стримувати подібну зловмисну поведінку в кіберпросторі, рада вирішила застосувати обмежувальні заходи до шести осіб і трьом організаціям, причетним до дій, які містять зовнішню загрозу для Європейського союзу, його держав-членів, третіх держав або міжнародних організацій.

Глава дипломатії ЄС наголосив на рішучості Європейського союзу і держав-членів "захищати цілісність, безпеку, соціальний добробут і процвітання своїх вільних і демократичних суспільств, а також заснований на правилах порядок і стабільне функціонування міжнародних організацій".

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА