12:19 31.07.2020

Білорусь передала Україні список затриманих російських бойовиків - Кулеба

2 хв читати
Білорусь передала Україні список затриманих російських бойовиків - Кулеба

Міністерство закордонних справ Білорусі передало Україні список затриманих у Білорусі російських бойовиків і звернулося з проханням передати зазначений документ компетентним органам України, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"Список затриманих Білоруссю громадян ми отримали, і МЗС Білорусі звернулося до нас із проханням передати зазначений документ компетентним органам України для перевірки щодо скоєння цими особами злочинів у нашій державі й участі у воєнних діях", - сказав Кулеба на онлайн-брифінгу в п'ятницю.

Він наголосив, що питання не лише в тому, скільки серед затриманих українців і хто вони. "Питання ширше. Також справді дуже важливо встановити, хто з учасників цього списку брав участь у збройних діях на боці окупаційних сил, незаконних збройних формувань і, власне кажучи, чи причетні вони до скоєння тих чи інших злочинів", - зазначив міністр.

За словами Кулеби, компетентні органи вже активно працюють над цим питанням.

"Зі свого боку хочу наголосити, що Україна завжди підтримувала Білорусь, завжди була надійним сусідом Білорусі, і ми підтримуємо незалежність, суверенітет і стабільність у цій дружній для нас країні", - додав міністр.

Відповідаючи на запитання про те, скільки українців серед затриманих, глава МЗС повідомив, що їх не семеро.

"Ми лише вчора отримали повний список громадян, яких було затримано, й одразу передали його українським компетентним органам для вивчення. Щодо кількості громадян України, я можу зараз сказати точно, що їх не семеро. Але ми маємо перевірити весь список", - пояснив Кулеба.

Як повідомлялося, співробітники правоохоронних органів Білорусі затримали 29 серпня вночі біля Мінська 32 бойовиків іноземної приватної військової компанії "Вагнер", ще одну людину затримали на півдні країни.

Держсекретар СБ Білорусі Андрій Равков заявив, що затримані під Мінськом росіяни з ПВК "Вагнер" дають показання.

30 липня Служба безпеки України заявила, що ініціюватиме питання екстрадиції затриманих у Білорусі бойовиків.

Того самого дня на сайті глави української держави з'явилося повідомлення, що українська сторона звернеться до Республіки Білорусь із клопотанням про екстрадицію бойовиків російської приватної військової компанії "Вагнер", підозрюваних у військових злочинах на території Донбасу, з дотриманням усіх передбачених процедур.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА