Події

У справі щодо обвинувачення "луцького терориста" призначено 30 експертиз, допитано понад 30 потерпілих

У рамках розслідування кримінального провадження щодо обвинувачення Максима Кривоша, котрий тримав заручників в автобусі в Луцьку, допитано понад 30 свідків, 16 потерпілих, призначено 30 експертиз, повідомив начальник слідчого відділу Управління СБУ у Волинській області Олександр Хитрик.

На брифінгу в п'ятницю в Луцьку він розповів, що триває досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо Кривоша, якого підозрюють у захопленні заручників, терористичному акті, замаху на вбивство працівника правоохоронного органу, незаконному поводженні зі зброєю та боєприпасами (ч. 2 ст. 147, ч. 1 ст. 258, ст. 348 і ч.ч. 1, 2 ст. 263 КК України).

"Зокрема, в кримінальному провадженні допитано 16 потерпілих, призначено 30 експертиз (вибухотехнічна, судово-балістична, експертиза холодної зброї, автотоварознавча, лінгвістична тощо) допитано як свідків 33 осіб, проведено низку обшуків у місцях перебування підозрюваного", - сказав Хитрик.

Керівник слідчого відділу також продемонстрував журналістам фотографії сувенірних купюр, які було вилучено у підозрюваного під час затримання, - Кривош пропонував їх водієві автобуса як оплату за проїзд.

Хитрик зазначив, що досудове розслідування триває, перевіряють усі зв'язки підозрюваного, встановлюють походження зброї. Всі заяви, зроблені Кривошем, також буде перевірено.

Уранці 21 липня в центрі Луцька чоловік, який назвався "Максимом Плохим", захопив рейсовий автобус приміського сполучення, при собі мав вибухівку і зброю. В автобусі перебували 13 людей.

Поліція встановила особу правопорушника - Максим Кривош (1975 р. н.), офіційно проживає у Дубні (Рівненська область), там перебуває його сім'я. Уродженець с. Гай Оренбурзької області Російської Федерації. Раніше двічі судимий, відбув покарання у вигляді позбавлення волі сукупним терміном майже десять років у виправних закладах за скоєння низки тяжких злочинів.

У мережі інтернет розміщено книгу автора "Максима Плохого", що описує перебування автора в місцях позбавлення волі та його погляди на життя.

Увечері всіх заручників - 13 осіб було звільнено, терориста затримано. Також у Харкові було затримано його ймовірного спільника. Цьому передувала розмова з Кривошем президента України Володимира Зеленського, розміщення у соцмережах відеозвернення глави держави про необхідність перегляду документального фільму (цього вимагав зловмисник). Одразу після звільнення заручників відеозвернення було видалено.

22 липня правоохоронці повідомили Кривошу про підозру у вчиненні терористичного акту, захопленні та утриманні осіб як заручників із погрозою знищення людей, зазіханні на життя співробітника правоохоронного органу, а також у незаконному поводженні зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами (ч. 1 ст. 258, ч. 2 ст. 147, ст. 348, ч. 1 ст. 263 КК України).

23 липня міськрайонний суд Луцька обрав Кривошу запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 18 вересня.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ