12:16 04.08.2020

На Волині посилили карантин - ОДА

3 хв читати
На Волині посилили карантин - ОДА

Регіональна комісія з питань ТЕБ та НС вирішила посилити карантин на території області для запобігання поширенню коронавірусної інфекції, повідомляється на сайті Волинської обласної державної адміністрації (ОДА).

"Зокрема, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року №641, якою кожен регіон України розділений на різні рівні епідемічної небезпеки, в області прийняті протиепідемічні заходи відповідно до визначених урядом зон (зеленої, жовтої, помаранчевої та червоної)", - йдеться в оприлюдненому в понеділок за підсумками засідання комісії повідомленні.

На початку засідання регіональної комісії з питань ТЕБ та НС у понеділок голова Волинської облдержадміністрації Юрій Погуляйко зазначив: "Хочу усіх попросити без політики та з розумінням поставитися до ситуації, що виникла. Зараз ми усе детально обговоримо та розберемося. Головний державний санітарний лікар області зараз усе розповість про червону, помаранчеву і зелену зони. Ми сьогодні повинні прийняти правильне рішення, яке усі міські голови повинні виконати".

У прес-службі ОДА нагадали, що місто Луцьк за рівнем поширення епідемічної небезпеки COVID-19 потрапило до червоної зони, Луцький і Любашівський райони - до помаранчевоъ, місто Нововолинськ, Горохівський, Ківерцівський, Локачинський, Маневицький і Турійський райони - до жовтої", - йдеться в інформації.

"Червона" зона означає строгий карантин. Тому головний державний лікар області Наталія Янко розповіла, чому адміністративний центр області потрапив у "червоний" рівень епідемічної небезпеки.

"Оскільки в області на день проведення державної ТЕБ та НС відбувалося перевищення двох із чотирьох цільових показників, враховувався внесок кожної окремої адміністративної одиниці. На території міста Луцьк показник динаміки зростання випадків інфікувань становив 68%, що відповідає червоному рівню небезпеки. Він повинен не перевищувати 50%", - повідомила Янко.

Як зазначила головний санлікар, показники розраховують автоматично в програмі, яка і визначає, до якого рівня віднести ту чи іншу територію. Рішення Держкомісія з питань ТЕБ та НС переглядає кожні сім днів.

"Загалом на Волині аналіз поточної епідемічної ситуації свідчить, що на сьогодні невідповідність відбувається по 1 із 4 визначених критеріїв, котрі вираховуються при встановлені рівня епідемічної небезпеки. Це стосується коефіцієнту виявлення випадків інфікування, котрий перевищує рекомендований 11%. Проте зазначений показник набув тенденції до зниження і на сьогодні становить 17,5% проти 21% (станом на 26 липня). Показник динаміки зростання випадків інфікування почав знижуватися і на сьогодні становить мінус 18% (при рекомендованому не більше ніж +10%). Зниження відбувається із кінця липня, коли він становив +48%", - ідеться в повідомленні.

Отже, зазначають у прес-службі ОДА, члени комісії вирішили вжити відповідних протиепідемічних заходів відповідно до зон епідемічної небезпеки, як встановлено в постанові Кабміну.

"Водночас вирішили звернутися до КМУ, МОЗ, Центру громадського здоров’я з пропозицією перегляду методики визначення рівня епідемічної небезпеки поширення захворюваності на COVID-19, зокрема щодо недоцільності застосування показника "внесок одиниці в перевищення регіону", який спотворює об’єктивність отриманих результатів", - ідеться в повідомленні.

Як зазначила голова обласної ради Ірина Вахович, саме коефіцієнт локалізації виявлення випадків і вплинув на результати щодо м. Луцька. Вона переконана, що це похибка методики визначення і її необхідно переглянути. Погодився з цим і голова ОДА, який зазначив, що в сусідніх областях ситуація значно гірша.

"Показники рахуються за останній тиждень. Тому, думаю, що до кінця тижня ситуація в області значно покращиться і у нас не буде червоного рівня епідемічної небезпеки у Луцьку. Сьогодні ж ми повинні виконати постанову КМУ та рішення Державної комісії ТЕБ та НС, яке нам довели", - резюмував Погуляйко.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА