18:26 04.08.2020

НАБУ повторно викликає Вовка, його заступника та суддів ОАСК на допит, у разі чергового нез'явлення погрожує оголосити їх у розшук

3 хв читати
НАБУ повторно викликає Вовка, його заступника та суддів ОАСК на допит, у разі чергового нез'явлення погрожує оголосити їх у розшук

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) повторно викликає голову Окружного адміністративного суду міста Києва (ОАСК) Павла Вовка, його заступника Євгена Аблова та суддів ОАСК на допити, які мають відбутися 10-11 серпня.

"НАБУ вкотре викликає главу ОАСК, його заступника і суддів цього суду на допит - повістки оприлюднено на веб-сайті НАБУ. Виконувати процесуальні обов'язки відмовляються дев'ять із 12 підозрюваних, більшість з яких - чинні судді ОАСК", - повідомляє НАБУ в соцмережі Twitter у вівторок.

У відомстві наголошують, що якщо зазначені особи не прийдуть на допит і цього разу, їх буде оголошено в розшук. "Аби запобігти подальшим маніпуляціям, інформуємо, що у разі чергового неприбуття підозрюваних на виклик до детективів, НАБУ буде змушене оголосити підозрюваних у розшук та звернутися до Вищої ради правосуддя з клопотанням про необхідність застосування заходів примусу", - йдеться в повідомленні НАБУ.

У відомстві зазначають, що ще троє підозрюваних - двоє адвокатів і голова Державної судової адміністрації Зеновій Холоднюк, "являються на виклики та контактують із детективами НАБУ".

Як повідомлялося, 17 липня НАБУ повідомило про вручення підозри голові Окружного адміністративного суду міста Києва (ОАСК) Павлу Вовку, його заступнику Євгену Аблову, п'ятьом іншим суддям, а також керівнику Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку. Крім того, зазначалося, що "триває процес вручення підозр іще чотирьом особам". За даними відомства, загалом підозри вручають 12 особам за підозрою в захопленні державної влади. "Зазначені особи, загалом 12, діяли у межах злочинної організації на чолі з головою ОАСК, яка мала на меті захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККСУ), Вищою радою правосуддя (ВРП) та створення штучних перешкод у їхній роботі", - повідомляється на сторінці НАБУ у Facebook.

Голові ОАСК інкримінують ч.3 ст.27, ст.351-2 (організація перешкоджання діяльності ВРП, ВККСУ), ч.3 ст.27 ч.2 ст.375 (організація винесення суддею завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови), ч.2 ст.376 (втручання в діяльність судових органів) Кримінального кодексу України. Його заступнику інкримінують ч.5 ст.27, ст.351-2 (пособництво в перешкоджанні діяльності ВРП, ВККСУ, ч.2 ст.376 КК, іншим суддям ОАСК - ст.351-2, ч.2 ст.375 КК, судді Суворовського районного суду м. Одеси - ст.351-2, ч.2 ст.375 КК.

За версією слідства, злочинна організація ухвалювала замовні рішення у власних інтересах, а також в інтересах політичних і бізнесових кіл. "Зокрема, для цього голова ОАСК використовував схему з подання штучних адміністративних позовів від підставних громадських організацій чи осіб до свого ж суду з подальшим їх розглядом із наперед визначеним результатом", - повідомляється на сторінці САП у Facebook.

Згодом НАБУ оприлюднило відеосюжет, в якому йдеться, зокрема, про п'ять епізодів задокументованої протиправної діяльності суддів ОАСК та інших судів.

21 липня було оприлюднено ще один сюжет, до якого ввійшли матеріали про навмисне перешкоджання головою ОАСК проведенню конкурсу на посаду голови Державної судової адміністрації.

29 липня НАБУ заявило, що викликає на допит дев'ятьох підозрюваних у провадженні стосовно керівництва ОАСК, зокрема голову цього суду Павла Вовка. На допити також були викликані Аблов, суддя-спікер ОАСК Богдан Санін, суддя ОАСК Олексій Огурцов, заступник голови ОАСК Володимир Келеберда, судді ОАСК Ігор Погрібніченко та Ігор Качур, а також іще два громадяни.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА