Інтерфакс-Україна
19:15 05.08.2020

Печерський райсуд Києва своїм рішенням зобов'язав генпрокурора забрати у НАБУ "справу ОАСК", чим вийшов за межі своїх повноважень

2 хв читати
Печерський райсуд Києва своїм рішенням зобов'язав генпрокурора забрати у НАБУ "справу ОАСК", чим вийшов за межі своїх повноважень

Печерський райсуд Києва 4 серпня ухвалив рішення, яким фактично зобов'язав генпрокурора забрати у НАБУ справу за підозрою глави і суддів Окружного адмінсуду Києва (ОАСК), а також голови Державної судової адміністрації (ДСА) і передати його іншому правоохоронному органу, повідомляють у бюро і заявляють, що вдаючись до таких дій, суд вийшов за межі своїх повноважень.

"НАБУ готує скаргу на слідчого суддю Печерського райсуду Києва до Вищої ради правосуддя, а САП (Спеціалізована антикорупційна прокуратура - ІФ-У) оскаржить його рішення в ВАКС (Вищому антикорупційному суді - ІФ-У)", - йдеться в повідомленні, оприлюдненому в середу ввечері на сторінці НАБУ в соцмережі Фейсбук.

У НАБУ пояснили, чому вважають, що прийнявши таке рішення, суд вийшов за межі своїх повноважень.

"По-перше, підсудність у справах, розслідуваних НАБУ і САП, визначена за Вищим антикорупційним судом. КПК України (ст. 33-1) чітко обумовлює, що судовий контроль за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні щодо злочинів, віднесених до підсудності Вищого антикорупційного суду, здійснюють судді ВАКС", - йдеться в повідомленні.

По-друге, додають у Бюро, закон забороняє доручати розслідування, віднесене до підслідності НАБУ, іншому органу. У справі про зловживання в ОАСК двом особам повідомлено про підозру в ч.1 і ч.2 ст. 369-2 КК України, які є підслідними виключно НАБУ.

"Насторожує той факт, що Печерський райсуд столиці до подібної практики вдається не вперше. Його попередню незаконну спробу таким чином втрутитися в кримінальний процес з розслідування так званої справи "ВіЕйБі Банку" підтвердила Апеляційна палата ВАКС, скасувавши відповідну постанову слідчого судді зазначеного суду", - йдеться в повідомленні.

"Здійснюючи такі дії, служителі Феміди фактично стають на захист інтересів осіб, підозрюваних у вчиненні тяжких злочинів. Водночас, ці особи мають усі можливості для доведення своєї невинності законно. Проте, чомусь уникають такого шляху", - додали в НАБУ.

У Бюро також пояснили, чому не можна передавати справу за підозрою суддів ОАСК в інший орган розслідування.

"На так званих "плівках ОАСК" задокументовані факти, що свідчать про існування зв'язків і різного роду домовленостей між главою ОАСК і іншими правоохоронними органами, зокрема: - перевірка трафіку телефону журналістки, яка готувала сюжет про святкування дня народження одним із заступників глави ОАСК; - тиск на ВККС шляхом реєстрації кримінальних проваджень та проведення допитів; - оновлення або навпаки затягування розгляду справ про звільнення працівників правоохоронних органів", - перерахували в НАБУ.

ОСТАННЄ

Україна намагатиметься досягти згоди США продати необхідну кількість "Петріотів" – Зеленський

Зеленський: Найближчими днями можуть відбутися дуже вагомі зустрічі, які повинні наблизити тишу для України

У Нікополі помер один з поранених під час обстрілу міста, кількість жертв сягнула чотирьох

Російским ударом по Павлограду знищена база "Госпітальєрів"

Сибіга провів у Римі зустріч з італійськими парламентарями

Європа висунула контрпропозиції до мирної угоди: Україна отримує гарантії безпеки від США, територіальні питання вирішуватимуться після безумовної тиші

Міносвіти ініціює надання відстрочки від призову деяким педагогам закладів позашкільної освіти

Макрон не проводитиме дипломатичних зустрічей під час відвідання похорон Папи Римського

Зеленський вшанував пам'ять загиблих в результаті російського удару у ніч на 24 квітня

Зеленський щодо заяви Трампа про Крим: Україна не буде визнавати юридично російськими будь-які тимчасово окуповані території

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА