14:46 06.08.2020

Лідія Ізовітова: введення суддів до складу КДК адвокатури порушує зобов’язання України перед Радою Європи

2 хв читати

Голова Ради адвокатів України (РАУ) Лідія Ізовітова наголошує, що можливе введення суддів до складу кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури є порушенням зобов’язань України перед Радою Європи.

Про це вона сказала під час засідання РАУ 5 серпня.

Лідія Ізовітова нагадала, що за законом про адвокатуру, який діяв до 2012 року, судді входили до складу КДК адвокатури. Але при розробці нового закону, враховуючи зобов’язання України перед Радою Європи з розбудови незалежного інституту адвокатури, було передбачено створення КДК виключно з числа адвокатів.

Тепер же голова Комітету Верховної Ради України з питань правової політики Андрій Костін пропонує повернути старі норми і ввести до складу КДК діючих суддів, або суддів у відставці. «Тобто позиція Костіна – це крок назад, це – ретроспектива і невиконання міжнародних зобов’язань, яка взяла на себе Україна, вступаючи до Ради Європи», - наголосила Лідія Ізовітова.

Член РАУ від Хмельницької області Оксана Каденко додала, що Костін маніпулює громадською думкою, говорячи про те, що має бути паритет: якщо адвокати входять до дисциплінарних органів суддів, то й судді мають входити до таких органів адвокатури. Фактично, він пропонує встановити контроль державних органів над діяльністю громадських організацій.

 «Державні інституції, державні органи мають бути відкриті перед суспільством. Це – основна засада будь якої сучасної правової держави. Але аж ніяк не навпаки. Тобто шановний Андрій Костін підмінив поняття», - зазначила вона.

У зв’язку з цим РАУ вирішила звернутися до Президента, Голови Верховної Ради, парламентських комітетів і міжнародних інституцій і привернути їхню увагу до намагань змінити курс України на забезпечення незалежності адвокатури.

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У Франції щодня спостерігається зростання темпів поширення COVID-19

Очікуємо від РНБО рішення в питаннях екологічної безпеки, зокрема забезпечення громадян питною водою - Зеленський

Після перших дебатів більшість американців віддають перевагу Байдену перед Трампом - опитування

Усі підозрювані у нападі зі стріляниною на автобус ОПЗЖ під Люботином залишаться під вартою - суд

Уряд готовий виділити кошти для допомоги постраждалим від пожеж в Луганській області відразу після отримання розрахунків від ОДА

Лідер "Слуги народу" Корнієнко захворів на COVID-19

Вересень у Києві повторив температурний рекорд 1909 року

Основні версії пожеж на Луганщині: обстріли бойовиками, підпал, самозаймання та необережне поводження з вогнем - слідство

ПРООН і Канада передали чотири мобільні центри для розширення мережі публічних послуг на сході України

Кількість жертв пожеж на Луганщині збільшилася до 11 осіб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА