08:13 09.08.2020

У Білорусі відкрилися дільниці для голосування на президентських виборах

2 хв читати
У Білорусі відкрилися дільниці для голосування на президентських виборах

Дільниці для голосування в основний день виборів президента Білорусі відкрилися в неділю о 8:00.

Кандидатами на пост глави держави є співголова об'єднання "Говори правду" Андрій Дмитрієв, екс-депутат Ганна Канопацька, чинний президент Олександр Лукашенко, дружина затриманого блогера Сергія Тихановського - Світлана Тихановська і голова партії БСДГ Сергій Черечень.

Відповідно до Виборчого кодексу Білорусі, вибори президента вважаються такими, що відбулися, якщо в голосуванні взяли участь більше половини громадян країни, включених до списків виборців. Президент вважається обраним, якщо за нього проголосували більше половини громадян, які взяли участь у голосуванні.

Всього в списки виборців на нинішніх виборах президента включено 6 млн 844 тис. 932 людини і 5 тис. 319 білоруських громадян, які перебувають за межами республіки.

Дострокове голосування відбувалося з 4 до 8 серпня. Явка за чотири дні дострокового голосування склала 32,24%.

В основній день виборів, 9 серпня, голосування на дільницях буде проходити з 08.00 до 20.00. Агітація в день голосування не допускається.

На нинішніх виборах міжнародне спостереження здійснюватимуть тільки спостерігачі від СНД і дипкорпусу. Так, Центрвиборчком Білорусі акредитував 248 міжнародних спостерігачів за виборами президента: 184 спостерігачі від СНД і 64 спостерігачі від дипломатичного корпусу.

МЗС Білорусії 15 липня надіслав запрошення БДІПЛ ОБСЄ, СНД і ШОС для участі в спостереженні за виборами президента. Разом із тим, в БДІПЛ ОБСЄ заявили, що не будуть спостерігати за виборами, оскільки запрошення було направлено несвоєчасно, всупереч прийнятим Білоруссю зобов'язанням. Таким чином, Бюро не змогло спостерігати за основними етапами виборчої кампанії.

Попередні підсумки виборів президента Білорусі, як передбачається, будуть оголошені в понеділок.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА