11:27 12.08.2020

В Окружному адмінсуді Києва заявляють, що судді ОАСК перебувають на робочих місцях

4 хв читати
В Окружному адмінсуді Києва заявляють, що судді ОАСК перебувають на робочих місцях

Голова Окружного адміністративного суду Києва, його заступник і три судді суду, яких Національне антикорупційне бюро України оголосило в розшук за спробу захоплення державної влади, перебувають на робочих місцях і продовжують виконувати свої службові обов'язки, повідомляє прес-служба ОАСК.

"Заяви про "систематичне неприбуття на виклики детективів НАБУ для допитів", очевидно, не відповідають дійсності, адже ті співробітники суду, яких було викликано на допити у встановленому законом порядку, були на них присутні. Що стосується інших суддів ОАСК, зазначених у повідомленні на сайті НАБУ, то вони до цього часу, у встановленому законом порядку, не отримували як жодних повідомлень про підозру у скоєнні злочину, за який їх оголошено в розшук, так і повісток про їх виклик", - ідеться в повідомленні на сайті суду.

Зазначається також, що судді ОАСК продовжують виконувати свої обов'язки в звичайному режимі й готові з'явитися на допит у порядку, передбаченому КПК.

Окрім того, судді закликали співробітників НАБУ дотримуватися законодавства і не підмінювати передбачених ним процесуальних дій "незрозумілими піар-акціями, розрахованими виключно на увагу ЗМІ".

"Нагадуємо, що втручання у будь-якій формі в діяльність судді, вчинене особою з використанням свого службового становища, є кримінальним правопорушенням, за яке передбачене суворе покарання", - додали в ОАСК.

Як повідомлялося, 11 серпня Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) оголосило в розшук підозрюваних, які діючи в межах злочинної організації на чолі з головою Окружного адміністративного суду м. Києва, мали намір захопити державну владу шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, Вищою радою правосуддя і створенням штучних перешкод в їхній роботі.

Згідно з інформацією на сайті НАБУ, в розшук оголошені: голова ОАСК Павло Вовк, заступник голови ОАСК Володимир Келеберда, судді цього суду Олексій Огурцов, Ігор Погрібніченко та Ігор Качур, а також члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) Микола Сірош та Сергій Остапець.

17 липня НАБУ повідомило про вручення підозри Вовку, його заступнику Євгену Аблову, п'ятьом іншим суддям, а також керівнику Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку. Крім того, зазначалося, що "триває процес вручення підозр іще чотирьом особам".

Голові ОАСК інкримінують ч. 3 ст. 27, ст. 351-2 (організація перешкоджання діяльності ВРП, ВККСУ), ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 375 (організація винесення суддею завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови), ч. 2 ст. 376 (втручання в діяльність судових органів) Кримінального кодексу України. Його заступнику інкримінують ч. 5 ст. 27, ст. 351-2 (пособництво в перешкоджанні діяльності ВРП, ВККСУ), ч. 2 ст. 376 КК, іншим суддям ОАСК - ст. 351-2, ч. 2 ст. 375 КК, судді Суворовського районного суду м. Одеси - ст. 351-2, ч. 2 ст. 375 КК.

За версією слідства, злочинна організація ухвалювала замовні рішення у власних інтересах, а також в інтересах політичних і бізнесових кіл. "Зокрема, для цього голова ОАСК використовував схему з подання штучних адміністративних позовів від підставних громадських організацій чи осіб до свого ж суду з подальшим їх розглядом із наперед визначеним результатом", - повідомляється на сторінці САП у Facebook.

Згодом НАБУ оприлюднило відеосюжет, в якому йдеться, зокрема, про п'ять епізодів задокументованої протиправної діяльності суддів ОАСК та інших судів. 21 липня було оприлюднено ще один сюжет, до якого ввійшли матеріали про навмисне перешкоджання головою ОАСК проведенню конкурсу на посаду голови Державної судової адміністрації.

4 серпня НАБУ повторно викликало Вовка, його заступника Євгена Аблова і декількох суддів ОАСК на допити 10-11 серпня, і наголосило, що якщо зазначені особи не прийдуть на допит і цього разу, їх буде оголошено у розшук. У відомстві зазначили, що виконувати процесуальні обов'язки в справі відмовляються 9 із 12 підозрюваних, більшість із яких - діючі судді ОАСК, а ще троє - двоє адвокатів та голова Державної судової адміністрації Зеновій Холоднюк - являються на виклики та контактують із детективами НАБУ.

10 серпня Національне антикорупційне бюро України повторно викликало на допит сімох підозрюваних у провадженні стосовно керівництва ОАСК, зокрема голову цього суду Павла Вовка, на 13, 15, 17 і 20 серпня.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА