15:02 12.08.2020

Кабмін оновив критерії визначення рівня епіднебезпеки щодо COVID-19

3 хв читати
Кабмін оновив критерії визначення рівня епіднебезпеки щодо COVID-19

Кабінет Міністрів оновив критерії визначення рівня епідеміологічної небезпеки поширення коронавірусної хвороби COVID-19.

Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні в середу.

Оновлені критерії Кабінету Міністрів представив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Він повідомив, що оновлена методика об'єднує показники кількості нових випадків і динаміку зростання захворюваності. Показники кількості заповнених пацієнтами з COVID-19 ліжок у медзакладах і рівень тестування залишаться в методиці.

Отже, рівень небезпеки визначатиметься за трьома критеріями замість чотирьох, як було раніше.

Степанов зазначив, що оновлені показники покажуть, за якого рівня захворюваності медична система може справлятися з кількістю хворих COVID-19.

Міністр також повідомив, що Комісія ТЕБ і НС ухвалюватиме рішення про встановлення рівня епідемічної небезпеки кожні сім днів. При цьому рішення про послаблення "червоного", "помаранчевого" й "жовтого" рівнів епіднебезпеки не може бути переглянуте раніше ніж через 14 днів.

"14 днів - це максимальний інкубаційний період, і це той період часу, коли ми можемо досить чітко визначити, що ситуація на території або в районі або місті повністю стабілізована, й ми можемо пом'якшувати рівень епіднебезпеки", - сказав він.

Крім того, Кабмін встановив, що якщо рівень заповненості ліжок у медзакладах, визначених для пацієнтів із COVID-19, у всьому регіоні п'ять днів поспіль становитиме 50% і більше, на території цього регіону встановлюється "помаранчевий" рівень епідемічної небезпеки.

Якщо рівень завантаженості цих лікарень перевищуватиме 75%, на території області встановлюється "червоний" рівень епіднебезпеки.

Крім того, в оновленій методиці Кабмін врахував вплив показників малих чисел при розрахунку критеріїв на 100 тис. населення. Зокрема, оновлені підходи будуть застосовуватися до показників, які розраховуються на 100 тис. населення для адміністративно-територіальних одиниць з населенням менше 70 тис. людей.

"Були враховані особливості міст і обласних центрів, тому, що там є певна міграція: люди, які живуть поруч із містом, працюють в обласному центрі. Це потрібно було врахувати. Це все враховано і визначено, за яких показників знову виявленої захворюваності за 14 днів встановлюється той чи інший рівень епіднебезпеки", - сказав Степанов.

Згідно опублікованого на сайті Міністерства охорони здоров’я інфографіку, "зелений" рівень епіднебезпеки встановлюється, якщо заповнюваність ліжок для пацієнтів з Covid-19 менше 50% протягом 5 днів поспіль і показник захворюваності Covid-19 за 14 днів менше базового (40 на 100 тис населення), а кількість тестів методом ПЛР і ІФА становить не менше 24 на 100 тис населення протягом останніх 7 днів.

У разі перевищення в регіоні базового рівня захворюваності на території окремих адміністративно-територіальних одиниць регіону встановлюється інший рівень епідемічної небезпеки.

"Жовтий" рівень встановлюється, якщо за 14 днів в обласному центрі, районі або місті обласного значення з населенням менше 70 тисяч осіб фіксується від 40 до 120 випадків захворювання Covid-19 на 100 тисяч населення, або в іншій адміністративно-територіальній одиниці фіксується від 40 до 80 випадків захворювання на 100 тисяч населення.

"Помаранчевий" рівень встановлюється, якщо за 14 днів в обласному центрі, районі або місті обласного значення з населенням менше 70 тисяч осіб фіксується від 120 до 240 випадків захворювання Covid-19 на 100 тисяч населення, або в іншій адміністративно-територіальній одиниці фіксується від 80 до 160 випадків захворювання на 100 тисяч населення.

"Червоний" рівень встановлюється, якщо за 14 днів в обласному центрі, районі або місті обласного значення з населенням менше 70 тисяч осіб фіксується понад 240 випадків захворювання Covid-19 на 100 тисяч населення, або в іншій адміністративно-територіальній одиниці фіксується понад 160 випадків захворювання на 100 тисяч населення.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Безпечна реінтеграція окупованих територій Донбасу триватиме 25 років

Майже 6,5 тис. шкіл мають інклюзивні класи - Міносвіти України

У Запоріжжі автомобіль урізався в рекламний щит і загорівся, троє громадян Марокко загинули, ще троє госпіталізовані

Магістральний газопровід біля Чабанів відновлено для транспортування газу

Трамп заявив про спроби підтасовки виборів за допомогою поштового голосування в Північній Кароліні

Зеленський доручив забезпечити військових і учасників бойових дій житлом

Через негоду знеструмлено 291 населений пункт у трьох областях України

Російські найманці один раз порушили режим припинення вогню на Донбасі

Зеленський дав два тижні львівським правоохоронцям, щоб показати результат у боротьбі зі злочинністю

В Естонії через коронавірус вводиться загальнодержавне обмеження на продаж алкоголю

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА