Інтерфакс-Україна
20:01 13.08.2020

"Червоними" за COVID-19 із понеділка стануть м. Самбір, Дубно, Біляївка та п’ять районів в Івано-Франківській, Рівненській та Чернівецькій областях

4 хв читати
"Червоними" за COVID-19 із понеділка стануть м. Самбір, Дубно, Біляївка та п’ять районів в Івано-Франківській, Рівненській та Чернівецькій областях

Міста Самбір (Львівська обл.), Біляївка (Одеська обл.), Дубно (Рівненська обл.) і райони Городенківський та Косівський (Івано-Франківська обл.), Костопільський та Рівненський (Рівненська обл.), Кіцманський (Чернівецька область) із понеділка, 17 серпня, отримають статус "червоної зони" за COVID-19.

Як повідомив міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов у Facebook, таке рішення ухвалила Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на позачерговому засіданні згідно з новими принципами зонування.

За його інформацією, до "помаранчевої" зони потрапили обласні центри Львів, Ужгород, Івано-Франківськ та Чернівці, а також міста Бурштин та Коломия (Івано-Франківська обл.), Борислав, Дрогобич, Моршин, Новий Розділ, Стрий, Трускавець, Червоноград і Буськ (Львівська обл.), Острог (Рівненська обл.) і Чортків (Чернівецька обл.).

Крім того, у "помаранчевій" зоні 19 районів Львівської області, три - Закарпатської, по два - Волинської, Одеської та Рівненської та по одному - Івано-Франківської, Тернопільської та Чернівецької областей.

Київ, незважаючи на зростання завантаженості ліжок понад 50% в останні дні віднесений до "жовтої" зони. У ній також такі обласні центри, як Одеса, Харків, Луцьк, Тернопіль, Рівне.

Немчінов уточнив, що такі епідемічні рівні встановлено на 14 днів.

У свою чергу міністр охорони здоров'я Максим Степанов на брифінгу за підсумками засідання комісії ТЕБ та НС у четвер повідомив, що до переліку регіонів із значним поширенням COVID-19 на основі епідданих належать Київ, Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Одеська, Рівненська, Тернопільська, Харківська та Чернівецька області. У цих регіонах було перевищено показник нових виявлених хворих, який встановлений на рівні 40 на 100 тис. населення за 14 днів.

Як повідомлялося, у "червоній" зоні заборонено роботу громадського транспорту, відвідування навчальних закладів, діяльність ТРЦ, кафе та ресторанів, посадку в міжобласний транспорт (висадку дозволено). Перетин таких районів можливий лише особистим транспортом до п’яти осіб в автомобілі (не рахуючи дітей до 14 років).

У "помаранчевій" зоні діють заборони на діяльність засобів розміщення, крім готелів; розважальних закладів та ресторанів у нічний час, планові госпіталізації у лікарнях. Для ТРЦ, закладів побутового обслуговування, спортзалів, фітнес-центрів, закладів культури, музеїв та бібліотек норму площі на людину збільшено удвоє - до 10 м. Також удвічі стала суворішою норма перевезення громадським транспортом - до 50% кількості місць для сидіння.

У "жовтій" зоні заборонено роботу хостелів, роботу з 24:00 і до 7:00 розважальних закладів та закладів громадського харчування, а також проведення масових заходів у закладах громадського харчування у кількості понад 20 осіб.

Згідно з оновленими урядом критеріями визначення рівня епідеміологічної небезпеки поширення COVID-19, якщо рівень завантаженості ліжок у медзакладах у всьому регіоні п'ять днів поспіль становитиме 50% і більше, то територія потрапляє до "помаранчевої" зони, якщо понад 75% - до "червоної".

Крім того, "червоний" рівень встановлюється, якщо за 14 днів в обласному центрі, районі або місті обласного значення з населенням менше ніж 70 тисяч осіб фіксується понад 240 випадків захворювання на 100 тис. населення, або в іншій адміністративно-територіальній одиниці - понад 160 випадків на 100 тис. населення. Для Києва, наприклад, якщо взяти його населення у 3 млн осіб, це означає понад 500 хворих на добу.

"Помаранчевий" рівень встановлюється, якщо за 14 днів в обласному центрі, районі або місті обласного значення з населенням менше ніж 70 тисяч осіб фіксується від 120 до 240 випадків на 100 тис. населення, а в іншій адміністративно-територіальній одиниці - від 80 до 160 випадків на 100 тис. населення.

"Жовтий" рівень відповідає від 40 до 120 випадкам на 100 тис. населення в обласному центрі, районі або місті обласного значення з населенням менше ніж 70 тисяч осіб за 14 днів, а в іншій адміністративно-територіальній одиниці - від 40 до 80 випадків на 100 тис. населення.

Нарешті, "зелений" рівень епіднебезпеки встановлюється, якщо пацієнтами з COVID-19 зайнято менше ніж 50% відведених їм ліжок протягом п’яти днів поспіль і показник захворюваності за 14 днів менше базового (40 на 100 тис. населення), а кількість тестів методом ПЛР та ІФА становить не менше ніж 24 на 100 тис. населення протягом останніх семи днів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Окупанти втратили впродовж доби 1050 військовослужбовців

23 травня: Яке сьогодні свято, все про цей день

У Чорному морі - ворожі кораблі відсутні - ВМС ЗСУ

Пропаганда в РФ готує ґрунт для майбутнього виходу Кремля з переговорів і відмови підписувати перемир'я з Україною – ISW

Президенти Кіпру та Фінляндії обговорили російську війну в Україні в контексті європейської безпеки

Міністри фінансів та голови центробанків G7 підтвердили підтримку України у спільній заключній заяві за результатами саміту

Рух потягів на дільниці Ясіня-Вороненко тимчасово припинено через провал породи і просадку колії - Укрзалізниця

Глава МВФ обговорила з міністром фінансів України реформи для підтримки мобілізації доходів

Рух потягів на дільниці Ясіня-Вороненко тимчасово припинено через провал породи і просадку колії - Укрзалізниця

З початку доби Сили оборони відбили 101 ворожу атаку - Генштаб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА