10:19 14.08.2020

Затриманих на акціях протесту в Мінську почали звільняти

3 хв читати

Людей, затриманих на масових акціях протесту в Мінську, вночі почали випускати з Центру ізоляції правопорушників (ЦІП) ГУВС Мінміськвиконкому, повідомляє портал TUT.by.

"Випускати затриманих на акціях протесту людей із ЦІП на Окрестіна почали близько 22:30", - ідеться в повідомленні.

О 1:20 ночі біля ЦІП з'явився заступник міністра внутрішніх справ Олександр Барсуков. На запитання, скільки затриманих сьогодні відпустять, він відповів: "Усіх". "Знущань не було", - додав він.

При цьому портал повідомляє, що за півтори години вони налічили близько 10 карет швидких, які під'їжджали до Окрестіна.

За інформацією порталу, вранці у п'ятницю почали випускати людей і з Жодинського СІЗО. "Випускати людей із Жодінського СИЗО почали близько 4 ранку. Потім була невелика перерва. О 6.30 двері СІЗО почали відкриватися знову", - пише TUT.by.

За даними волонтерів, котрі чергують біля СІЗО в Жодино, на волю вийшли 119 людей. Переважно всі вони з Мінська.

"Люди говорять, що в Жодино до них ставилися "більш-менш нормально". Звірства коїлися в автомобілях для перевезення в'язнів і у столичних РУВС. Там били, принижували, погрожували", - йдеться в повідомленні порталу.

Увечері в четвер голова Ради республіки Наталія Кочанова заявила, що президент Білорусі Олександр Лукашенко доручив розібратися з усіма фактами затримань учасників несанкціонованих акцій.

"Президент почув думку трудових колективів і доручив розібратися в усіх фактах затримань, які сталися останніми днями, й наразі триває інтенсивна робота в цьому напрямі. Вже на вечір сьогоднішнього дня (четверга – ІФ) відпущено понад тисячу осіб під зобов'язання неучасті в несанкціонованих заходах, а неповнолітніх передано під розписки батькам", - заявила Кочанова, яку цитував Telegram-канал "Пул першого".

"Нам не потрібна бійка. Не потрібна війна", - додала вона.

Міністр внутрішніх справ Білорусі Юрій Караєв, у свою чергу, заявив, що бере на себе відповідальність і просить вибачення у випадкових потерпілих під час акцій протестів.

"Перед тими, хто опинився поруч і не пішов вчасно і не встиг вчасно відскочити. Перед цими людьми, яким дісталося, за це, як зараз говорять, насильство я, як командир, як начальник хочу відповідальність узяти на себе, повинен узяти на себе. Вибачитися чисто по-людськи перед цими людьми", - сказав Караєв в ефірі телеканалу ОНТ.

У Білорусі з 9 серпня відбуваються акції протесту й сутички їхніх учасників із правоохоронними органами. Протестувальники не згодні з оголошеними підсумками виборів глави держави, на яких, за попередніми даними ЦВК, Лукашенко набрав 80,08% голосів, а його основний суперник Світлана Тихановська - 10,9%.

З 9 серпня на акціях протесту було затримано близько 6,7 тис. осіб, майже 250 було госпіталізовано з різними травмами, одна людина, за офіційною інформацією, загинула.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ЗС України відбили 82 атаки окупантів за добу на семи напрямках

"УЗ" стала об'єктом масових атак росіян: у Донецькій області загинуло троє залізничників

Кількість постраждалих унаслідок ворожого удару по Балаклії зросла до 10

До Ради надійшла заява Сольського про відставку з посади міністра агрополітики - Стефанчук

Окупанти завдали удару по вокзалу Балаклії, постраждали 7 мирних жителів - ОВА

Зеленський про закриття неба над Україною західними партнерами: Питання не "чому", а "коли"

Кількість загиблих унаслідок ворожого удару по селищу Удачному на Донеччині зросла до 3, поранені 4 - ОВА

Волонтери ТЧХУ працюють у штабі з ліквідації наслідків ракетного удару РФ у Смілі

"Сталевий фронт" Ахметова побудував понад 80 км фортифікацій на Донеччині та Запоріжжі

Президент на Ставці заслухав доповіді щодо захисту інфраструктури та посилення виробництва зброї

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА