17:04 14.08.2020

"Укроборонпром" передав Міноборони України останню партію БТР-4Е і завершив контракт

2 хв читати
"Укроборонпром" передав Міноборони України останню партію БТР-4Е і завершив контракт

Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені O. O. Морозова (ХКБМ), що входить до складу ДК "Укроборонпром", передало Міністерству оборони України останні чотири БТР-4Е й у такий спосіб виконало всі контрактні зобов'язання з виготовлення 45 машин.

"Вчора, із випередженням графіку, віддали останню партію бронетранспортерів для військових. Усі 45 машин готові та вже передані замовнику. Частина цих нових БТР-4Е прямує на Київ – вони візьмуть участь в урочистостях до Дня незалежності України", - наводить слова директора ХКБМ Якова Мормила прес-служба "Укроборонпрому" в п'ятницю.

Бронетранспортери від ХКБМ укомплектовані кулеметами виробництва київського заводу "Маяк", який є співвиконавцем контракту. Виконання контракту з БТР-4Е фактично відродило виробництво на цьому підприємстві.

"Для нас це був принциповий контракт. Його розблокування та вчасне виконання – за графіком, узгодженим із замовником, без нарікань на якість – це приклад того, що підприємства "Укроборонпрому" працюють по-новому. Основний замовник нашої бронетехніки – Міноборони. Ми хотіли довести військовим, що спроможні робити якісну техніку вчасно. І ми це зробили. На черзі – другий проблемний контракт – БТР для Нацгвардії. Його реалізація була неможлива через те, що ХКБМ виконував замовлення для військових на максимальній виробничій потужності заводу. Тепер усі перепони усунуті й незабаром нацгвардійці отримають першу партію машин", - розповів заступник гендиректора ДК "Укроборонпром" Мустафа Найєм під час відвідування ХКБМ 13 серпня.

Виконання постачань бронетранспортерів відбувається за контрактом з Міноборони від 2016 року, який був розблокований спільними зусиллями президента України, Кабінету Міністрів України, Міноборони та нового керівництва "Укроборонпрому" наприкінці 2019 року. Перші відвантаження військовим бронетехніки після відновлення робіт за контрактом відбулися у грудні 2019 року – ХКБМ передав військовим 12 бронетранспортерів БТР-4Е. Далі відвантаження відбувалися чітко за графіком, попри особливий режим роботи підприємства у зв’язку із заходами карантину.

Бронетранспортер БТР-4Е – це сучасна, броньована, колісна, чотиривісна, плаваюча бойова машина, на базі якої створено ціле сімейство машин (командирська, командно-штабна, медична, ремонтно-евакуаційна тощо). Бронетранспортер БТР-4Е є суто українською розробкою, що пройшла повний цикл від "чистого аркушу" до постановки на озброєння, нині серійно випускається в Україні, планово надходить до підрозділів ЗСУ та НГУ, поступово замінюючи бронетранспортери, що залишились у спадок від Радянського Союзу. Бойове хрещення БТР-4Е відбулося в червні 2014 року під час проведення Антитерористичної операції в районі Слов’янська (Донецька обл.).

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА