07:36 18.08.2020

SpaceX має намір у вівторок вивести на орбіту нову групу інтернет-супутників Starlink

2 хв читати
SpaceX має намір у вівторок вивести на орбіту нову групу інтернет-супутників Starlink

Важка ракета-носій Falcon 9 у вівторок має стартувати на орбіту з черговою партією з 58 міні-супутників для поповнення орбітального угрупування глобальної мережі інтернет-покриття системи Starlink, повідомляє компанія-розробник SpaceX.

Запуск планується здійснити в 10:31 за часом Східного узбережжя США зі стартового комплексу LC-40 на космодромі NASA на мисі Канаверал в штаті Флорида.

Це буде вже одинадцяте виведення на орбіту групи інтернет-супутників Starlink починаючи з травня минулого року.

Попередня партія з 57 супутників Starlink була запущена 7 серпня. Нинішнє орбітальне угруповання SpaceX вже складається з 595 космічних апаратів. Нині компанія SpaceX є найбільшим супутниковим оператором у світі.

У рамках програми супутнього запуску ракета також повинна буде вивести на орбіту три малих космічних апарати масою 100 кг дистанційного зондування Землі SkySat компанії Planet Lab. Її угруповання, що складається з 18 супутників, здатне генерувати зображення Землі з дозволом близько 72 сантиметрів.

Перший багаторазовий ступінь ракети-носія SpaceX, який використовується для запусків вже в шостий раз, має зробити керовану посадку на плавучій платформі Of Course I Still Love You, яка розташована в Атлантиці приблизно 630 км від космодрому на мисі Канаверал.

Крім того, спеціальні рятувальні морські судна Ms. Tree і Ms. Chief в Атлантиці спробують "зловити" в надводні мережі обидві стулки обтічника головної частини ракети, які після відділення будуть спускатися на парашутах. Повторне використання обтічника дозволяє економити компанії SpaceX до $ 6 млн при запусках своїх ракет.

У перспективі компанія SpaceX планує розгорнути орбітальне угруповання з 12 тис. космічних апаратів даного типу (а в подальшому - з 30 тис.) Для створення повномасштабної мережі, яка дозволить забезпечити жителів Землі широкосмуговим доступом в інтернет в будь-якому куточку планети. SpaceX повідомила, що вже в 2020 році супутники забезпечать інтернет-покриттям всю територію Північної Америки, а до 2021 року буде охоплена майже вся планета. Загальна сума інвестицій, спрямована на реалізацію проекту, оцінюється в $ 10 млрд.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА