07:54 01.09.2020

Степанов: МОЗ досить ретельно розробило всі правила і рекомендації з організації навчального процесу

2 хв читати
Степанов: МОЗ досить ретельно розробило всі правила і рекомендації з організації навчального процесу

Міністерство охорони здоров'я досить ретельно розробило всі правила і рекомендації з організації навчального процесу, впевнений міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

"Я впевнений, якщо будуть дотримуватися цих правил, то навчальний процес буде безпечним", - сказав він в ефірі програми "Свобода слова" на каналі ICTV у понеділок увечері.

Степанов нагадав, що раніше МОЗ розробило порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) для випускників шкіл, і "ЗНО відбулося згідно з усіма правилами і рекомендаціями МОЗ цілком безпечно".

Також Степанов наголосив, що "правила епідеміологічної безпеки наших дітей всі однакові в усій країні".

"Ми досить чітко сказали, які школи працюють, які не працюють в Україні в умовах адаптивного карантину. Чітко визначено, що виключно в містах та районах, віднесених до червоного рівня небезпеки, тільки там навчальний процес припиняється і вони не вчаться. Всі інші працюють", - сказав він.

Також міністр охорони здоров'я акцентував, що в рекомендаціях Міністерства охорони здоров'я "чітко визначено, що відбувається, наприклад, якщо захворіла дитина в класі або захворів учитель".

Він нагадав, що в таких випадках рішення приймає лікар-епідеміолог.

"Після того коли підтверджений випадок з учнем, треба взяти цю дитину, одягнути на неї маску, перевести її в інше приміщення, де вона перебуватиме. У класі потрібно провітрити приміщення, зробити дезінфекцію всіх поверхонь, яких торкалася дитина, повідомити батькам. У залежності від стану цієї дитини вона вирушає додому разом із батьками на самоізоляцію, ставиться до відома сімейний лікар, сімейний лікар викликає мобільну бригаду, яка робить відповідний тест дитині, щоб підтвердити або спростувати коронавірусну хворобу. Якщо підтверджена відповідно коронавірусна хвороба, то лікар-епідеміолог визначає в залежності від контактів цієї дитини, хто вирушає на самоізоляцію. Все це досить чітко визначено в алгоритмах", - сказав він.

Степанов зазначив, що в разі захворювання школяра "лікар-епідеміолог не відправлятиме на самоізоляцію всю школу і дітей, які не були в контакті з хворою дитиною".

"Так само відбувається, якщо, наприклад, захворів той чи інший учитель: рішення про самоізоляцію прийматиметься в залежності від його контактів. Це не означає, що вся школа йде на самоізоляцію", - сказав він.

 

 

РЕКЛАМА
Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА