Інтерфакс-Україна
13:48 01.09.2020

Завдяки системі "Безпечне місто" поліцейські Києва затримали зловмисників, які тиждень тримали у заручниках бізнесмена - Крищенко

2 хв читати
Завдяки системі "Безпечне місто" поліцейські Києва затримали зловмисників, які тиждень тримали у заручниках бізнесмена - Крищенко

Київ. 1 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - До поліції Києва надійшло повідомлення про те, що 21 серпня пішов з дому та не повернувся 48-річний житель Печерського району столиці, за фактом чого слідчі розпочали кримінальне провадження за ч. 1 ст. 115 (Умисне вбивство) Кримінального кодексу України з додатковою кваліфікацією - безвісти зниклий, повідомляє прес-служба ГУ Нацполіції України в Києві.

Як повідомив начальник столичної поліції Андрій Крищенко, завдяки співпраці з центральним апаратом Національної поліції, Департаментом карного розшуку, іншими оперативними службами під процесуальним керівництвом прокуратури міста Києва правоохоронці упродовж восьми діб розкрили злочин і звільнили заручника. Встановлено, що чоловік зник, коли поїхав на ділову зустріч 21 серпня у Печерському районі столиці. Невідомі схопили його посеред вулиці, заштовхали у свою автівку та повезли з Києва.

"Завдяки системі "Безпечне місто", зокрема камерам відеонагляду, встановлено автомобіль викрадачів і декількох осіб, які могли бути причетні до цього викрадення. У подальшому встановлено місце тримання чоловіка, звідки він, до речі, намагався втекти, при цьому отримавши переломи нижніх кінцівок. У подальшому його перевезли у Фастівський район, де продовжували незаконно утримувати в одному з будинків. Під час кропіткої цілодобової роботи та злагоджених дій усіх задіяних служб та відомств ми встановили коло осіб, причетних до викрадення бізнесмена", - розповів Крищенко.

У суботу під час проведення спеціальної операції за силової підтримки КОРД затримали шістьох підозрюваних, зокрема замовника та організатора цього злочину. Заручника звільнили, наразі він перебуває у лікарні під охороною.

За словами прокурора Києва Олега Кіпера, надалі кримінальне провадження перекваліфікували на ч. 2 ст. 146 (Незаконне позбавлення волі або викрадення людини) та ч. 2 ст. 189 (вимагання) Кримінального кодексу України:

"Шістьох осіб затримали у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. Їм повідомлено про підозру у злочинах, за які передбачено до семи років позбавлення волі. Наразі Печерський районний суд обирає підозрюваним запобіжні заходи", - розповів він.

Як повідомила прокурор Київської місцевої прокуратури №6 Дарина Добровольська, за звільнення чоловіка зловмисники вимагали понад $2 млн.

За словами начальника відділу управління карного розшуку столичної поліції Дмитра Сиченка, під час обшуків у фігурантів вилучено 12 ручних гранатометів, 28 гранат різних систем, понад 5000 патронів, автоматичну зброю, пістолети, а також запали та 400 грамів тротилу. Наразі встановлюється походження зброї та боєприпасів і ціль їх зберігання. Все вилучене направлено на експертизу. Досудове розслідування триває.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Ворог активізувався на півдні, але Сили оборони уразили більшість його техніки

Будуть додаткові пакети підтримки від партнерів - Зеленський

Трамп заявив, що на заваді "угоди" між РФ та Україною стоїть ненависть лідерів країн

Ще двох українських юнаків вдалося врятувати з тимчасово окупованих територій

Трамп сумнівається у перемозі України

АП ВАКС надала дозвіл на здійснення спецрозслідування стосовно колишнього нардепа Логвинського

Через ворожу атаку Павлоградського району постраждали 16 людей, четверо у важкому стані

США поки що відмовляються приєднуватися до плану G7 щодо використання заморожених російських активів

У пункті пропуску "Краківець" можливе уповільнення руху у зв’язку з початком роботи системи EES - Держприкордонслужба

Мінрозвитку ініціює виплати 50 тис. грн звільненим з неволі цивільним, які були позбавлені особистої свободи внаслідок війни

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА