19:43 08.09.2020

Данілов: Чинна в Україні система освіти не враховує викликів сьогодення, серед яких найвідчутніші - епідемія COVID-19 і збройна агресія РФ

2 хв читати
Данілов: Чинна в Україні система освіти не враховує викликів сьогодення, серед яких найвідчутніші - епідемія COVID-19 і збройна агресія РФ

Секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України Олексій Данілов заявляє, що чинна в Україні система освіти не враховує викликів сьогодення, серед яких найвідчутніші - епідемія коронавірусної хвороби та збройна агресія РФ проти України.

Як повідомляє Апарат РНБО України, під головуванням Данілова відбулася нарада щодо стану системи вищої освіти та державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів у 2020-2021 роках у контексті національної безпеки.

Так, за словами секретаря РНБО, аналіз системи вищої освіти, здійснений за допомогою програмно-апаратного комплексу "СОТА", дозволяє говорити про наявність системної кризи, що формує потенційні та реальні загрози державній та національній безпеці України.

"Ми маємо розуміти, що ситуація за декілька років може стати критичною. Система вищої освіти не може просто видавати дипломи, ми маємо орієнтуватися на ключові галузі, які визначатимуть наше майбутнє", - сказав він.

Данілов наголосив на виявлених диспропорціях серед закладів вищої та професійної освіти, розриві між системою освіти та виробництвом, орієнтації системи освіти на підготовку фахівців для технологічно застарілих галузей виробництва.

"Чинна в Україні система освіти не враховує викликів сьогодення, що стоять перед державою, серед яких найбільш відчутними є епідемія коронавірусної хвороби та збройна агресія РФ", - сказав Данілов, наголосивши на необхідності підготовки фахівців із урахуванням потреб ринку праці у довгостроковій перспективі з акцентом на розвиток інноваційних секторів економіки.

"Вихід із кризи можливий лише шляхом глибокого реформування системи освіти, і це необхідно здійснювати в контексті вдосконалення державної політики інноваційного розвитку України", - наголосив він.

Під час наради учасники наголошували на необхідності перегляду підходів до формування державного замовлення з урахуванням довгострокової економічної стратегії держави та можливостей працевлаштування випускників, зміни системи ліцензування закладів професійно-технічної та вищої освіти.

"Ми маємо візуалізувати усі процеси, що відбуваються в системі освіти, і дати суспільству чітку картину того, як людині отримати затребувану у сучасному світі освіту та, найголовніше, гідну роботу", - підсумував Данілов.

У нараді взяли участь: міністр соціальної політики України Марина Лазебна, директор Національного інституту стратегічних досліджень Олександр Литвиненко, заступник міністра фінансів України Роман Єрмоличев, віце-президент Конфедерації роботодавців України, президент Інституту професійних кваліфікацій Олексій Мірошниченко, в. о. міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет та інші.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Чергову партію українського зерна доправлено до Судану - Зеленський

Команда Трампа готує пропозиції для послаблення незалежності ФРС - WSJ

СБУ і Нацполіція затримали в трьох областях України торговців трофейною зброєю

Міністра Сольського звільнили з-під варти, він знову виконує свої обов'язки

До Києва прибула новопризначена глава МЗС Латвії

В Україну повернули тіла 140 загиблих захисників - Координаційний штаб

У ніч на суботу на більшій частині України невеликі дощі, у Житомирській і Вінницькій областях можливі заморозки на ґрунті

Роботу "Київтеплоенерго" заблоковано у зв'язку з черговими обшуками правоохоронців – компанія

Заступнику гендиректора "Росатому" повідомлено про підозру в розграбуванні ЧАЕС під час окупації

ДБР установило двох військових, які допомагали втекти підозрюваним у вбивстві поліцейського на Вінниччині

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА