Інтерфакс-Україна
15:55 10.09.2020

Російські найманці о 14:15 обстріляли ділянку поблизу селища Шуми, на якій мала відбутися зустріч представників СЦКК та ОБСЄ

2 хв читати
Російські найманці о 14:15 обстріляли ділянку поблизу селища Шуми, на якій мала відбутися зустріч представників СЦКК та ОБСЄ

Російські найманці в зоні проведення Операції об'єднаних сил на Донбасі в четвер о 14:15 відкрили вогонь зі стрілецької зброї по українських позиціях у районі населеного пункту Шуми Донецької області.

"Обстріл був прицільним та спрямованим на ділянку, де мала відбутися зустріч представників СЦКК та ОБСЄ", - повідомляє штаб ООС у соцмережі Facebook.

У штабі ООС зазначають, що такі дії є відкритою провокацією.

"Натомість Україна вкотре демонструє своє щире прагнення до встановлення миру, але ворог навмисно зриває будь-які спроби", - наголошується в повідомленні.

Українській стороні вдалося гарантувати безпеку військовослужбовців ОС, а також представників СЦКК та ОБСЄ.

Як повідомлялося, 7 вересня учасники консультацій ТКГ домовилися про спільне інспектування в районі Шумів. Українська сторона узяла на себе питання логістики і гарантії безпеки усім учасникам інспекції.

Раніше в ЗМІ з'явилася інформація про розпорядження ватажка так званої ДНР Дениса Пушиліна з 7 вересня розпочати обстріл українських позицій у районі населеного пункту Шуми. Пушилін заявив, що українські військовослужбовці нібито порушили один із пунктів домовленостей про режим припинення вогню й почали незаконно зводити позиції в районі селища. У Збройних силах України звинувачення спростували. Спостерігачі СММ ОБСЄ у звіті від 5 вересня також підтвердили відсутність якихось змін на позиціях ЗСУ у зазначеному районі.

10 вересня в Офісі президента України заявили, що погодженого інспектування в районі селища Шуми на Донбасі не буде з огляду на постійну зміну запитів російської сторони.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп відреагував на стрілянину в Міннесоті, де вбито представницю демократів та поранено сенатора штату

Через черговий ракетний удар Ірану по Ізраїлю загинули троє людей і щонайменше 14 поранених

Напередодні саміту G7 президентка ЄК і Трамп обговорили ситуацію на Близькому Сході та в Україні

Окупанти втратили 210 військових на покровському напрямку, ще один бій триває - Генштаб

Ізраїльські сили ППО збивають ракети, запущені з території Ірану

Миру не буде, поки в Ірану є ядерна зброя, заявив Трамп

Трамп обговорив з Путіним конфлікт Ізраїлю та Ірану, значно менше говорили про війну Росії та України

Макрон закликав Пезешкіана утриматися від ескалації з Ізраїлем

ЄС закликав держави Близького Сходу до стримання та відмови від подальших кроків, які можуть призвести до серйозних наслідків

Велика Британія перекидає літаки на Близький Схід для підтримки регіональної безпеки – Стармер

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА