07:31 13.09.2020

Реконструкція Одеської філармонії буде внесена в "Велике будівництво" на 2021р+

2 хв читати
Реконструкція Одеської філармонії буде внесена в "Велике будівництво" на 2021р+

Під час робочої поїздки в Одеську область Президент України Володимир Зеленський відвідав Одеську обласну філармонію, де поспілкувався з видатними діячами культури регіону.

Як повідомляє прес-служба глави держави, архітектор Володимир Суханов розповів Зеленському стосовно проблем будівлі філармонії. За його словами, споруда, зведена в кінці XIX століття, вимагає негайного капітального ремонту. Глава держави зазначив, що реконструкція будівлі повинна бути масштабною.

"Це єдиний концертний майданчик такого рівня на півдні країни", - зазначив він.

За словами голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Куцого, на кошти меценатів профінансовано ремонт вентиляційного устаткування.

"Держава повинна провести глобальну реконструкцію. Повинні бути серйозні капіталовкладення", - зазначив Зеленський.

Куций повідомив, що в бюджеті Одеської області на наступний рік передбачається закладення коштів на розробку проекту реконструкції будівлі філармонії. Ремонтні роботи можуть бути завершені через два роки.

"Треба робити. Не хочеться увійти в реставрацію на п'ять-десять років", - сказав президент.

Він наголосив, що реконструкцію будівлі Одеської філармонії необхідно включити в перелік об'єктів Національної програми "Велике будівництво" на наступний рік.

"У нас є програма" Велике будівництво ". На наступний рік ми починаємо "Велике будівництво" в культурі. Ми вибираємо пріоритетні об'єкти культурної спадщини в усій країні", - зазначив Зеленський.

Головний диригент Національного одеського філармонічного оркестру Хобарт Ерл зазначив, що в рамках ремонтних робіт необхідно поліпшити акустику концертного залу.

Також діячі культури закликали президента вирішити питання реставрації та повернення в Одесу картини видатного італійського художника XVII століття Мікеланджело Мерізі да Караваджо "Взяття Христа під варту". Це єдине полотно майстра в Україні. У 2008 році картина була викрадена. Пізніше зловмисників знайшли. У зв'язку з тим, що суд над викрадачами картини триває, вона досі має статус речового доказу, що також унеможливлює її переміщення і експонування. Полотно поки на відповідальному зберіганні в Національному науково-дослідному реставраційному центрі у м.Києві, де вже третій рік триває його відновлення. Художники закликали завершити реставрацію картини до наступного року, коли світ відзначатиме 450-річчя від дня народження Караваджо.

"Під час спілкування з діячами культури Володимир Зеленський зателефонував міністру культури і інформаційної політики Олександру Ткаченку. Після телефонної розмови глава держави повідомив, що запропонує міністру включити реконструкцію будівлі філармонії до програми "Велике будівництво" в культурі і сприяти завершенню робіт з реставрації полотна "Взяття Христа під варту", - йдеться в повідомленні.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА