Інтерфакс-Україна
13:49 15.09.2020

Навчання "Об'єднані зусилля-2020" відбудуться 22-25 вересня із застосуванням 12 тис. одиниць озброєння і до 700 одиниць військової техніки - Генштаб ЗСУ

3 хв читати
Навчання "Об'єднані зусилля-2020" відбудуться 22-25 вересня із застосуванням 12 тис. одиниць озброєння і до 700 одиниць військової техніки - Генштаб ЗСУ

Стратегічні командно-штабні навчання "Об'єднані зусилля-2020" відбудуться 22-25 вересня із застосуванням майже 12 тис. одиниць озброєння і до 700 одиниць військової техніки, повідомив начальник Головного управління доктрин та підготовки Генерального штабу Збройних сил України генерал-майор Олексій Таран.

"Навчання відбудуться в термін з 22 до 25 вересня під керівництвом головнокомандувача Збройних сил України на тему: "Управління міжвидовими угрупуваннями військ в операції сил оборони". Це навчання є підсумковим заходом всього комплексу підготовки Збройних сил України в 2020 навчальному році", - сказав Таран на брифінгу в Міністерстві оборони України у вівторок.

Він зазначив, що загальна чисельність особового складу, який буде залучено до навчань "Об'єднані зусилля" – майже 12 тис. одиниць озброєння і до 700 одиниць військової техніки.

За словами Тарана, на позначення військ залучають понад 100 військових частин, підрозділів усіх родів, видів військ і спеціальних військ ЗСУ та інших складових сил оборони.

"У планах практичних дій передбачено їх проведення у форматах командно-штабних, тактичних, тактико-спеціальних, льотно-тактичних навчань, зокрема з бойовою стрільбою. Вони відбудуться на загальновійськових, бригадних полігонах, визначених ділянках і районах місцевості, а також у чорноморській та азовській морських операційних зонах і їхньому повітряному просторі", - наголосив генерал-майор.

Таран пояснив, які питання буде відпрацьовано під час навчання.

"Механізованими, десантно-штурмовими, аеромобільними військовими частинами: з ведення стабілізаційних, оборонних, контрнаступальних, рейдових, пошуково-рятувальних, десантно-штурмових дій із відповідними етапами бойової стрільби. Частинами і підрозділами ракетних військ та артилерії: відпрацювання питань підготовки та умовного нанесення вогневого ураження противника, зокрема із застосуванням ракетного комплексу "Нептун", виконання одиничних і групових ударів комплексом залпового вогню "Вільха", - зазначив він.

За його словами, частини підрозділів територіальної оборони відпрацьовуватимуть питання самооборони й охорони державного кордону, боротьби з диверсійно-розвідувальними силами, іншими озброєними формуваннями агресора та антидержавними незаконно створеними збройними формуваннями.

"Частинами зенітно-ракетних військ повітряних сил і протиповітряної оборони сухопутних військ: здійснення прикриття угруповань військ від ударів засобів повітряного нападу противника і проведення практичних пусків ЗРК С-300, БУК-М1, С-125, "Оса". Частинами авіації повітряних сил, армійської авіації сухопутних військ і морської авіації: винищувально-авіаційне прикриття, знищення засобів повітряного нападу противника, нанесення реальних й умовних бомбоштурмових ударів, застосування ударного безпілотного літального апарату Bayraktar із проведенням практичного бомбометання", - пояснив начальник Головного управління доктрин та підготовки Генштабу.

Таран зазначив, що групування ВМС відпрацьовуватимуть питання здійснення охорони пунктів базування, недопущення блокування портів, ведення мінно-огороджувальних дій, висадки морського десанту на необладнане узбережжя.

Крім того, додав він, навчання проводять на єдиному оперативно-стратегічному фоні, який наближений до ймовірного характеру розвитку військово-політичної обстановки навколо України.

Таран також нагадав, що протягом 2020 року органи військового управління провели організаційні заходи для переходу на J-структуру за аналогією системи управління країн-членів НАТО і провели комплекс заходів підготовки штабних тренувань і навчань щодо надбання ними певних оперативних можливостей на здійснення стратегічного планування та управління підлеглими міжвидовими групування.

"Тому під час стратегічного командно-штабного навчання органи військового управління розгортаються на пунктах управління вже в нових J-структурах. Це навчання стане контрольним заходом для перевірки нової системи управління. Ми маємо реально переконатися в правильно обраному шляху її перебудови в частині, що стосується переходу на J-структури, оскільки тільки практична робота зазначених організаційних елементів на командних пунктах засвідчить ефективність функціонування новостворених органів управління", - сказав представник Генштабу ЗСУ.

Таран наголосив, що під час навчань здійснюватиметься перевірка системи зв'язку, розвідки, отримання інформації та обмін нею, і між органами управління Збройних сил України, і інших складових оборони держави, і між силами і засобами країн-членів НАТО, щоб побачити, "на що здатні наші системи зв'язку, системи обміну даними, і зробити висновки, що нам ще треба зробити, яке переоснащення необхідне для того, щоб досягти повної взаємосумісності".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Рада розгляне законопроєкт про посилення повноважень НАБУ та САП на найближчому засіданні - Стефанчук

На сайті Ради з’явився президентський законопроєкт щодо повноважень НАБУ/САП

Зеленський запропонував Німеччині долучитися до експертизи законопроєкту про незалежність антикорупційних органів

РФ розпочала масштабну інформаційну операцію проти України з використанням "антикорупційних протестів" – СЗРУ

Примусова евакуація сімей з дітьми оголошена з Добропілля та 9 сіл двох громад – Донецька обладміністрація

Суд зобов’язав Свято-Богоявленський монастир УПЦ (МП) повернути майно Кременецько-Почаївському заповіднику

Житній ринок в Києві отримає статус щойно виявленої пам’ятки протягом місяця, далі справа за Мінкультури

Раді пропонують ввести обов’язкове держстрахування життя та здоров’я волонтерів

НБУ уважно стежить за ситуацією з НАБУ і САП та очікує оптимальних рішень

"Київтеплоенерго" протестувало понад 80% тепломереж в рамках підготовки до зими

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА