Інтерфакс-Україна
21:48 15.09.2020

Рада з питань свободи слова та захисту журналістів рекомендує керівництву МВС і Нацполіції забезпечити аналіз резонансних справ стосовно нападів на журналістів

3 хв читати
Рада з питань свободи слова та захисту журналістів рекомендує керівництву МВС і Нацполіції забезпечити аналіз резонансних справ стосовно нападів на журналістів

Рада з питань свободи слова та захисту журналістів при президенті України направить звернення до правоохоронних органів щодо проведення аудиту стану розслідування злочинів проти журналістів, повідомила прес-служба Офісу президента.

"Ми рекомендуємо керівництву МВС та Національної поліції забезпечити ретельний аналіз фахівцями високого рівня цих відомств розслідувань у 10 резонансних ситуаціях нападів на журналістів. Ми рекомендуємо провести своєрідний аудит якості роботи слідчих у цих справах", - сказав глава Національної спілки журналістів Сергій Томіленко.

За його словами, йдеться насамперед про аудит розслідувань найбільш резонансних справ.

Також Томіленко зазначив, що Рада сформує перелік цих справ, і найближчим часом запит направлять правоохоронцям. Правоохоронні органи за місяць повинні відзвітувати про результати аудиту.

Крім того, директор департаменту комунікацій МВС України Артем Шевченко повідомив, що в 2020 році органи досудового розслідування Нацполіції зареєстрували 148 кримінальних проваджень, пов'язаних з перешкодою законній професійній діяльності журналістів, з яких 111 - за ст. 171 Кримінального кодексу України, 37 - за ст. 345-1 КК України.

Як зазначається, за результатами проведеного розслідування в суд направлено обвинувальні акти у 10 кримінальних провадженнях в Дніпропетровській, Запорізькій, Київській, Львівській, Одеській, Харківській та Херсонській області та ще три - в Києві. Щодо 61 провадження прийнято рішення про закриття, повідомив Шевченко.

Станом на 11 вересня підлеглі підрозділів Нацполіції здійснюють досудове розслідування у 77 провадженнях. У трьох з них встановлено особу, яка вчинила злочин.

"Тобто процес триває, і слідчі органи не топчуться на місці", - констатував Шевченко.

Водночас він зазначив, що наразі нерозслідуваними залишаються 158 кримінальних проваджень зазначеної категорії.

Рада з питань свободи слова та захисту журналістів вважає за доцільне створення інформаційної платформи, де містилася б вся інформація щодо етапів розслідування фактів перешкоджання журналістській діяльності

Також було відзначено посилення комунікації правоохоронців з представниками ЗМІ. Крім того, обговорювалося питання створення спеціального фонду, який би надавав гранти на проведення журналістських розслідувань злочинів проти представників медіа і допомогу сім'ям журналістів, які загинули або постраждали в результаті вчинення злочинів проти них.

Також Рада визначила плани роботи до кінця 2020 року. Зазначається, що планується продовжити розгляд інформації про розслідування злочинів проти журналістів і докласти зусиль для налагодження координації між слідчими органами, прокуратурою і судами з метою залучення уваги до важливості їх розкриття та притягнення винних до відповідальності.

Серед планів - розгляд інформації про оновлення медійного законодавства, підготовка рекомендацій щодо протидії дезінформації і з врегулювання процедури обмеження доступу до інтернет-ресурсів, що відповідає європейським стандартам свободи слова, свободи інтернету та цифрових прав.

Крім того, Рада обговорила питання протидії поширенню фейків і неправдивої інформації в ЗМІ та заслухала генерального директора з питань інформаційної політики Офісу президента Ірину Побєдоносцеву щодо перезапуску і комунікаційної стратегії бренду Ukraine NOW.

За її словами, мова йде про розробку ідеологічної платформи, яка містила б інформацію про сучасну Україну для різних аудиторій, зокрема для представників дипломатичних кіл, бізнесу, туризму і туристів.

"Ми з колегами вже давно обговорювали необхідність реанімувати бренд Ukraine NOW. Немає жодного ребрендингу. Єдине, що ми хочемо, - перезапустити його і наповнити певними смислами. Хотілося б розробити стратегічне бачення, що таке Україна сьогодні і яким чином ми позиціонуємо Україну в світі", - сказала Побєдоносцева.

Вона зазначила, що нині створено робочу групу, до якої, зокрема, залучені представники профільних міністерств. Побєдоносцева закликала учасників зустрічі також взяти участь у розробці такої стратегії.

"Будемо вдячні за поради, бачення, тому що це спільна справа і перспектива просування України в світі", - резюмувала вона.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

На Покровському напрямку було знешкоджено 341 окупанта - Генштаб

Федеральний апеляційний суд США тимчасово розблокував мита Трампа – ЗМІ

В ОП обговорили механізми фінансування сталого розвитку України за участі уряду, банків та міжнародних партнерів

У Херсоні внаслідок ворожого обстрілу загинув 27-річний чоловік – ОВА

США на Радбез ООН: Якщо РФ вирішить продовжувати війну, нам доведеться розглянути можливість відмови від наших переговорних зусиль, Путін має прийняти угоду

США на Радбез ООН засудили масовані атаки РФ по Україні та заявили, що додаткові санкції все ще на столі

У Закарпатській області стався напад на прикордонників, відкрито кримінальне провадження – Нацполіція

Двоє людей поранені внаслідок атаки FPV-дрона в Запорізькій області – ОВА

ООН: замість кроків до миру ми стали свідками жорстокого сплеску масштабних російських атак по всій Україні

ООН: Смертність серед цивільних у першому кварталі цього року на 59% вища, ніж за аналогічний період 2024 року

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА