Інтерфакс-Україна
12:42 16.09.2020

Слідчі ДБР назвали п'ять основних епізодів скоєння злочину, які призвели до окупації Криму

2 хв читати
Слідчі ДБР назвали п'ять основних епізодів скоєння злочину, які призвели до окупації Криму

За результатами попереднього розслідування Державне бюро розслідувань встановило причини й умови, що сприяли розвалу Збройних сил України й анексії Кримського півострова Росією.

"Зокрема, злочинні дії із підриву боєздатності української армії розпочалися у 2012 році та тривали аж до вторгнення бойових підрозділів РФ на територію АР Крим у лютому 2014 року. У скоєнні державної зради підозрюються найвищі посадові особи держави того періоду – президент-утікач Віктор Янукович, міністри оборони України Дмитро Саламатін та Павло Лебедєв, а також начальник Генерального штабу та головнокомандувач ЗСУ Дмитро Саламатін", - ідеться в інформації, оприлюдненій у середу на сайті ДБР.

Слідчі ДБР відзначили п'ять основних епізодів скоєння злочину, які в результаті призвели до окупації Кримського півострова:

1) Злочинне скорочення ЗСУ. "Незважаючи на повернення до позаблокового статусу, що вимагало нарощування чисельності армії, впродовж 2012-2013 рр. граничну чисельність ЗСУ було скорочено з 240 000 до 162 000 військовослужбовців", - зазначають у ДБР.

2) Підрив стану мобілізаційної готовності. "У 2013 році було скорочено половину від штатної чисельності військкоматів. У результаті військові частини були укомплектовані лише на 25-55%. До того ж, було згорнуто "політерну" приписку мобілізаційних ресурсів до військових частин та знищено облік військової техніки", - йдеться в інформації.

3) Знищення систем протиповітряної оборони Криму. "Управління системою ППО Криму було передане до командування ВМС України на півострові, яке в подальшому перейшло на бік ворога. До того ж, було скорочено одну з двох бригад ЗРК С-300В на озброєнні та зупинено програми модернізації ЗРК С-125 і С-200В", - наголошується в повідомленні.

4) Незаконні організаційні зміни та нівелювання стратегічних оборонних документів. "Проведені у 2013 році масштабні організаційні зміни ЗСУ суперечили законодавству та не були внесені до стратегічних оборонних документів країни, що завадило ЗСУ в момент реалізації одного зі сценаріїв зовнішньої агресії сформувати ударну групу та захистити територіальну цілісність України", - пишуть у ДБР.

5) Невжиття заходів щодо реагування на зовнішні загрози. " Незважаючи на численні повідомлення розвідки, що чітко свідчили про підготовку наступальної операції з боку РФ наприкінці 2013-го – на початку 2014 року, не було вжито заходів із приведення ЗСУ до вищих ступенів боєготовності, організації територіальної оборони та проведення широкомасштабних військових навчань на території Криму", - йдеться в інформації.

У ДБР наголошують, що зазначені дії у своїй сукупності пов'язані та призвели до тяжких наслідків - вторгнення РФ на територію АР Крим і м. Севастополя, подальшої їх окупації, порушення суверенітету та територіальної цілісності України.

"Розслідування щодо інших фактів, які призвели до окупації частини території України у 2014 році, триває", - додали в бюро.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Румунські літаки були готові збити безпілотник, що залетів у країну, але він повернувся в Україну – міністр оборони

Внаслідок атаки російського дрона на Запоріжжі загинув чоловік, поранена жінка - ОВА

Зеленський привітав українських танкістів з Днем танкових військ: Бути танкістом - це щоденна робота в зоні ризику

На Харківщині одна людина загинула, ще 5 постраждали внаслідок ворожих обстрілів протягом доби

Російський дрон атакував рятувальників під час гасіння пожежі на Дніпропетровщині - ДСНС

Фільм "Будинок "Слово". Нескінчений роман" Томенка став переможцем кінопремії "Золота Дзиґа"

Чернігівщина за добу зазнала 45 обстрілів, пошкоджено 23 населені пункти, вранці поранено двох мирних жителів

Сили оборони знищили 52 з 58 російських БПЛА – ПС ЗСУ

УЗ: ДСНС ліквідовує наслідки надзвичайної події на Київщині, поїзди курсують за зміненими маршрутами

Сили безпілотних систем підтвердили ураження другого за потужністю НПЗ РФ Киришинефтеоргсинтез"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА