17:26 16.09.2020

РФ має скасувати вироки громадянам України у справі "Хізб ут-Тахрір", негайно звільнити їх і всіх незаконно утримуваних українців

2 хв читати
РФ має скасувати вироки громадянам України у справі "Хізб ут-Тахрір", негайно звільнити їх і всіх незаконно утримуваних українців

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест через неправомірне рішення суду Російської Федерації про вироки сімом громадянам України, фігурантам "другої бахчисарайської групи "Хізб ут-Тахрір".

"Російська Федерація має скасувати рішення суду та негайно звільнити Марлена Асанова, Мемета Белялова, Сервера Зекір’яєва, Тімура Ібрагімова, Сервера Мустафаєва, Сейрана Салієва та Едема Смаїлова, а також усіх незаконно утримуваних нею громадян України", - йдеться у коментарі МЗС України, оприлюдненому в середу.

Відомство також закликає міжнародне співтовариство відреагувати на "таке ганебне рішення держави-окупанта, категорично засудити застосування РФ неправомірної практики судових переслідувань інакодумства, вимагати припинення Росією порушення норм міжнародного права". Крім того, МЗС просить продовжити активну діяльність із захисту прав і свобод жителів Кримського півострова та посилити тиск на РФ, зокрема санкційний.

У відомстві пояснили, що всі зазначені громадяни України були незаконно затримані на території тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим, звинувачені за ст. 205.5 КК РФ "Організація та участь у терористичній діяльності" і в порушення норм міжнародного права незаконно переміщені на територію Росії до м. Ростова-на-Дону.

Досудове слідство та судовий процес також відбувалися з численними процедурними порушеннями.

"Жахливі терміни ув’язнення за відверто сфабрикованими обвинуваченнями у терористичній діяльності є яскравим свідченням того, як держава-окупант активно використовує своє антитерористичне законодавство для маскування системних політичних репресій та релігійної дискримінації, спрямованих проти представників кримськотатарського народу з метою залякування та придушення будь-яких нелояльних громадянських рухів та ініціатив на тимчасово окупованому півострові Крим", - наголосили в міністерстві.

Як повідомлялося, кримські татари, фігуранти справи так званої другої бахчисарайської групи "Хізб ут-Тахрір", отримали максимальні терміни покарання в колонії суворого режиму: Марлен Асанов - 19 років, Мемет Белялов - 18 років, Сервер Муставаєв - 14 років, Едем Смаілов - 13 років, Сайран Салієв - 16 років, Тимур Ібрагімов - 17 років, Сервер Зекер'яєв - 13 років.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА