США обвинувачують громадян Китаю у зломі американських компаній

Вашингтон висунув обвинувачення щодо п'яти учасників китайської хакерської групи за їх роль у кібератаках на понад 100 американських компаній, повідомив у середу телеканал NBC News з посиланням на Міністерство юстиції США.
Згідно обвинувальним документам, п'ять громадян Китаю - Чжан Хаожань, Тань Дайлінь, Цянь Чуань, Фу Цян і Цзян Лічжи здійснювали атаки для того, щоб отримати доступ до систем в усьому світуі, зокрема вони здійснювали напади з метою вимагання.
Ці хакери, згідно з даними ФБР, належать до угруповання "APT41" і мають зв'язки з владою КНР. На думку Вашингтона, Пекін не зробив нічого, щоб стримати ці кібератаки.
За даними федеральної прокуратури США, вони піддавали кібератакам телекомунікаційні компанії, владні структури, військово-промислові компанії, а також науково-промислову галузь у США, Австралії, Бразилії, Німеччині, Індії, Японії та Швеції.
Зазначається, що підозрювані також здійснювали замах "на телекомунікаційних провайдерів у США, Австралії, на Тибеті, в Чилі, Індії, Індонезії, Малайзії, Пакистані, Сінгапурі, Південній Кореї, Тайвані і Таїланді".
Двом хакерам, Чжан Хаожаню і Тань Дайліню, також пред'явлені обвинувачення в діяльності, спрямованій проти компаній з виробництва відеоігор.
За даними Мін'юсту США, за окремим звинуваченням затримані двоє малазійських бізнесменів. Їм пред'явлені звинувачення у допомозі тим хакерам, які отримали вигоду від вторгнення в індустрію відеоігор.
Як зазначає NBC News, угруповання "APT41" має зв'язки з китайською розвідкою.