07:12 17.09.2020

SpaceX має намір вивести на орбіту нову групу інтернет-супутників Starlink

2 хв читати
SpaceX має намір вивести на орбіту нову групу інтернет-супутників Starlink

Важка ракета-носій Falcon 9 компанії SpaceX у четвер має стартувати на орбіту з черговою партією з 60 міні-супутників для поповнення орбітального угрупування глобальної мережі інтернет-покриття системи Starlink, повідомляє спеціалізований сайт Spaceflight Now.

Запуск планується здійснити 17 вересня в 14:17 за часом Східного узбережжя США (о 21:17 за київським часом) зі стартового комплексу LC-39A на космодромі NASA на мисі Канаверал в штаті Флорида. Запасним днем для запуску є 18 вересня.

За даними метеопрогнозів, погодні умови на 60% сприяють проведенню запуску.

Перший багаторазовий ступінь ракети-носія SpaceX повинен буде традиційно зробити керовану посадку на автоматичній плавучій платформі Just Read the Instructions, яка буде розташована в Атлантиці приблизно 633 км від космодрому на мисі Канаверал.

Крім того, спеціальні рятувальні морські судна Ms. Tree і Ms. Chief в Атлантиці спробують "зловити" в надводні мережі або виловити з води дві стулки обтічника головної частини ракети, які після відділення спускатимуться на парашутах. Повторне використання обтічника дозволяє економити компанії SpaceX до $ 6 млн при запусках своїх ракет.

Це буде вже тринадцяте виведення на орбіту групи інтернет-супутників Starlink, з травня минулого року.

Попередню партію з 60 супутників Starlink було запущено 3 вересня. Нинішнє орбітальне угруповання SpaceX вже складається з 713 космічних апаратів. Наразі компанія SpaceX є найбільшим супутниковим оператором у світі.

У перспективі компанія SpaceX планує розгорнути орбітальне угруповання з 12 тис. космічних апаратів даного типу (а в подальшому - з 30 тис.) для створення повномасштабної мережі, яка дозволить забезпечити жителів Землі широкосмуговим доступом в інтернет в будь-якому куточку планети. SpaceX повідомила, що вже в 2020 році супутники забезпечать інтернет-покриттям всю територію Північної Америки, а до 2021 року буде охоплена майже вся планета. Загальна сума інвестицій, спрямована на реалізацію проекту, оцінюється в $ 10 млрд.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА