12:09 18.09.2020

ВАКС продовжив до 17 січня термін попереднього розслідування у справі "плівок ОАСК"

3 хв читати
ВАКС продовжив до 17 січня термін попереднього розслідування у справі "плівок ОАСК"

Вищий антикорупційний суд продовжив термін попереднього розслідування у справі про так звані плівки "Окружного адміністративного суду Києва", повідомляє прес-служба ВАКС.

"У четвер, 17 вересня, слідчий суддя Вищого антикорупційного суду частково задовольнив клопотання детектива НАБУ та продовжив строк досудового розслідування у справі, де підозрюваними, зокрема, є голова Окружного адміністративного суду Києва, його заступник, інші судді та адвокати", - йдеться в повідомленні на сторінці у Facebook.

Так, терміни досудового розслідування продовжили ще до шести місяців - тобто до 17 січня 2021 року.

Під час судового засідання захист також подав клопотання про повернення вищезазначеного клопотання НАБУ і САП, однак, суд відмовив.

Як повідомлялося, 11 серпня Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) оголосило в розшук підозрюваних, які, діючи в межах злочинної організації на чолі з головою Окружного адміністративного суду м. Києва, мали намір захопити державну владу шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, Вищою радою правосуддя і створенням штучних перешкод у їхній роботі.

Згідно з інформацією на сайті НАБУ, в розшук оголошені: голова ОАСК Павло Вовк, заступник голови ОАСК Володимир Келеберда, судді цього суду Олексій Огурцов, Ігор Погрібніченко та Ігор Качур, а також члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) Микола Сірош та Сергій Остапець.

17 липня НАБУ повідомило про вручення підозри Вовку, його заступнику Євгену Аблову, п'ятьом іншим суддям, а також керівникові Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку. Зазначалося, що "триває процес вручення підозр іще чотирьом особам".

Голові ОАСК інкримінують ч.3 ст.27, ст.351-2 (організація перешкоджання діяльності ВРП, ВККСУ), ч.3 ст.27 ч.2 ст.375 (організація винесення суддею завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови), ч.2 ст.376 (втручання в діяльність судових органів) Кримінального кодексу України.

За версією слідства, злочинна організація ухвалювала замовні рішення у власних інтересах, а також в інтересах політичних і бізнесових кіл. "Зокрема, для цього голова ОАСК використовував схему з подання штучних адміністративних позовів від підставних громадських організацій чи осіб до свого ж суду з подальшим їх розглядом із наперед визначеним результатом.

Згодом НАБУ оприлюднило відеосюжет, в якому йдеться, зокрема, про п'ять епізодів задокументованої протиправної діяльності суддів ОАСК та інших судів. 21 липня було оприлюднено ще один сюжет, до якого ввійшли матеріали про навмисне перешкоджання головою ОАСК проведенню конкурсу на посаду голови Державної судової адміністрації.

11 серпня НАБУ оголосило в розшук деяких підозрюваних, зокрема голову ОАСК, оскільки ті не з'явилися на допит у повторному виклику. У відповідь на це Вовк заявив про тиск на судову систему і заявив про готовність прийти на допит до НАБУ в порядку, передбаченому КПК.

Прес-служба ОАСК повідомила, що голова суду, його заступник і три судді суду, оголошені НАБУ в розшук, перебувають на робочих місцях і не отримували жодних повісток на допити в установленому законом порядку.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА