14:11 21.09.2020

Премію Нансена УВКБ ООН у європейському регіоні здобула українка Тетяна Баранцова

2 хв читати
Премію Нансена УВКБ ООН у європейському регіоні здобула українка Тетяна Баранцова

Премію Нансена Управління верховного комісара ООН у справах біженців у європейському регіоні у 2020 році здобула українська урядова уповноважена з прав людей з інвалідністю Тетяна Баранцова, повідомила заступник представника верховного комісара ООН у справах біженців в Україні Ноель Колхун.

"У 2020 році регіональним переможцем цієї нагороди є пані Тетяна Баранцова... Вона працювала в Луганській області, на Сході України, де була співзасновником організації "Амі-Схід", присвяченої захисту прав людей з інвалідністю в Україні", - сказала вона на онлайн-церемонії вручення премії в понеділок.

За словами Колхун, у 2014 році, після початку конфлікту, Баранцова була змушена разом із сім'єю переїхати зі сходу.

"Тільки-но вона приїхала сюди, вона одразу почала отримувати дзвінки від людей, які також намагалися вибратися звідти, вона організувала гарячу лінію для них. У результаті тисячі людей були врятовані, вони потрапили в безпечні місця. І, коли опинилися там, для них розпочався новий етап, не менш складний, - знайти нове життя, нову роботу, школи для дітей, вирішити питання з документами. Пані Баранцова разом зі своєю командою і надалі допомагала тисячам людей відновити своє життя після переміщення із зони конфлікту", - пояснила вона.

Посол Норвегії в Україні Ерик Сведал наголосив, що Баранцова як ніхто інший заслуговує на те, щоб отримати цю нагороду.

"Пані Тетяна Баранцова цього року отримує нашу премію в європейському регіоні. Вона сама та її сім'я постраждали від конфлікту в Східній Європі. І її цивільна організація саме опікується захистом прав тимчасово переміщених осіб і дітей і молоді з особливими потребами... Її активізм, її активна громадянська позиція, її відданість, її сміливість і, звісно, її співчуття, її готовність допомагати. Пані Тетяна Баранцова, як ніхто інший, заслуговує на те, щоб отримати цю нагороду", - наголосив посол.

Премія Нансена - щорічна правозахисна премія Управління верховного комісара ООН у справах біженців, присуджується за заслуги у сфері захисту прав біженців.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА