Події

Сенатори-республіканці підозрюють сина Байдена в отриманні мільйонів доларів

Син кандидата в президенти США від Демократичної партії Джозефа Байдена Гантер, його родичі і бізнес-партнери отримували мільйони доларів від іноземних громадян, зокрема від російської підприємниці Олени Батуріної, йдеться в доповіді сенаторів-республіканців Рона Джонсона і Чака Гресслі.

Доповідь оприлюднена в середу, вона присвячена конфлікту інтересів і фінансових операцій Гантера Байдена, його бізнес-партнера Девона Арчера і його родичів. Автори дійшли висновку, що протягом декількох років "Гантер Байден, його сім'я і Арчер отримували мільйони доларів сумнівного походження від іноземних громадян".

Зокрема, в доповіді йдеться про те, що в лютому 2014 року на рахунок інвестиційної компанії Rosemont Seneca Thornton, співзасновником якої був Гантер Байден, надійшов переказ розміром $ 3,5 млн від Олени Батуріної. Крім того, в період з травня до грудня 2015 року від Батуріної надійшло 11 переказів на суму майже $ 392 тис. на рахунок компанії BAK USA, з них дев'ять пройшли через рахунки Rosemont Seneca Thornton з призначенням "кредитна угода". Компанія BAK USA була технологічним стартапом, вона збанкрутувала в 2019 році.

У доповіді також йдеться, що у Гантера Байдена були ділові зв'язки з громадянами Китаю, пов'язаними з Комуністичною партією Китаю або з Народно-визвольною армією Китаю. Тут також йдеться про транзакції "мільйонів доларів сумнівного походження".

Автори доповіді зазначають, що Байден переводив мільйони доларів зі своєї юридичної компанії до компанії своїх родичів, які згодом не змогли надати жодної документації або пояснити природу цих переказів. Автори доповіді також стверджують, що партнер по бізнесу Гантера Байдена Девон Арчер отримав $ 142,3 тис. від казахстанського бізнесмена Кенеса Ракішева.

Вони також повідомляють, що "Гантер Байден платив жінкам російського або східно-європейського походження, які, ймовірно, були пов'язані з мережами торгівлі людьми та проституцією".

Сенатори Рон Джонсон і Чак Гресслі протягом декількох місяців вели широкомасштабне розслідування, пов'язане з адміністрацією Обами, частина якого стосується сина колишнього віце-президента Джо Байдена. Джонсон очолює сенатський комітет з внутрішньої безпеки і справ уряду, Гресслі - голова фінансового комітету Сенату.

Восени 2019 року в США розгорівся політичний скандал навколо розмови президента США Дональда Трампа і президента України Володимира Зеленського. Причиною стали публікації ЗМІ про те, що Трамп тиснув на Зеленського, щоб той почав розслідування щодо Байдена і його сина. Розслідування мало торкнутися ролі Байдена в звільненні генерального прокурора України Віктора Шокіна, який розслідував діяльність компанії Burisma, коли там працював Гантер Байден.

Розслідування Шокіна щодо Burisma стосується періоду між 2010 і 2012 роком, а Гантер Байден почав працювати в компанії в 2014 році, проте низка ЗМІ стверджують, що генпрокурор України готувався поставити питання про діяльність компанії і Гантеру Байдену.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ