16:28 25.09.2020

Під час впровадження амністії слід враховувати процеси мирного врегулювання та міжнародний контроль - експерти

2 хв читати
Під час впровадження амністії слід враховувати процеси мирного врегулювання та міжнародний контроль - експерти

 Експерти у сфері прав людини підготували рекомендації щодо впровадження в Україні механізмів амністії з урахуванням світового досвіду: в політичних процесах має бути зв'язок із мирним врегулюванням, міжнародний контроль, чіткі цілі та завдання.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", дослідження членів Української Гельсінської спілки з прав людини Олени Семьоркіної та Олега Мартиненка щодо механізмів впровадження амністії та люстрації презентовано в п'ятницю в Києві.

У розміщених у дослідженні рекомендаціях, зокрема, зазначено, що амністію стосовно учасників збройного конфлікту слід розробляти і запроваджувати з урахуванням низки умов.

"У політичних переговорах мають бути обговорені: зв'язок амністії з іншими процесами мирного врегулювання... форми міжнародного контролю впровадження амністії. На законодавчому рівні мають бути усунені суперечності між чинними стандартами і механізмами національного права та вимогами амністиційного процесу з урахуванням міжнародного досвіду", - йдеться в рекомендаціях.

Експерти також зазначають, що правозастосовний рівень потребує підготовки певної кількості суддів і персоналу правоохоронних органів, уніфікації та координації реєстрів і баз даних.

Також у рекомендаціях, підготовлених членами Української Гельсінської спілки з прав людини, наголошується, що модель амністії в Україні має містити такі елементи: чітко сформульовану мету і завдання, географічну і часову сфери застосування, чіткий перелік злочинів, які потрапляють під амністію, категорії осіб, на яких поширюється амністія, правові наслідки, а також умови надання та скасування амністії.

Крім того, експерти рекомендують визначити спеціалізований орган з контролю за дотриманнями умов амністії.

Також презентація членів Української Гельсінської спілки з прав людини містить рекомендації щодо впровадження в Україні люстрації.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Греція посилює заходи з боротьби з коронавірусом на тлі зростання кількості заражень

Лікарні Бельгії готуються до напливу коронавірусних пацієнтів

Будівництво таких об'єктів, як Льодовий палац у Маріуполі, є хорошим сигналом для тимчасово окупованих територій Донбасу - Зеленський

На півдні Іспанії посилюють масковий режим

Поліція викрила в Києві схему організації підкупу виборців, громадянам пропонували 1 тис. грн винагороди

Мер Маріуполя захворів на COVID-19

ЄС обмежив в'їзд громадян Канади, Грузії та Тунісу через коронавірус

Зеленський: Якщо українська вакцина від COVID-19 спрацює - це буде справжня перемога, оскільки з коронавірусом триватиме боротьба не один рік

Байден перед фінальними дебатами переконався, що у нього немає COVID-19

Велика Британія слідом за ЄС ввела санкції за хакерські атаки на Бундестаг і ОЗХЗ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА