Інтерфакс-Україна
13:28 28.09.2020

Зеленський наполягає на прискоренні виплат родичам загиблих у катастрофі Ан-26, Шмигаль заявив про тритижневий термін

2 хв читати
Зеленський наполягає на прискоренні виплат родичам загиблих у катастрофі Ан-26, Шмигаль заявив про тритижневий термін

 Президент України Володимир Зеленський заявляє, що виплати сім'ям загиблих унаслідок катастрофи військово-транспортного літака Ан-26 поблизу Чугуєва Харківської області мають бути терміновими, повідомляється на сайті глави держави в понеділок.

"Потрібно зробити все необхідне, щоб спростити бюрократичні процедури. Ці виплати мають бути терміновими. Є закон про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей, яким передбачено порядок таких виплат", - сказав Зеленський на селекторній нараді за участю представників Кабінету Міністрів і правоохоронних органів.

У свою чергу прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Міністерство оборони має достатньо коштів для здійснення цих виплат, і зазначив, що кожна родина загиблих отримає приблизно 1 млн 500 тис. грн протягом наступних трьох тижнів, коли проводитиметься ДНК-експертиза тіл загиблих.

Міністр оборони Андрій Таран поінформував президента, що за його наказом заборонено використання літаків Ан-26 до завершення розслідування авіакатастрофи. Триває розшифровка бортових самописців літака, що розбився, до Державного бюро розслідувань направлено плівки із записами голосів екіпажу. Крім того, надається психологічна допомога родичам загиблих.

Як повідомлялося, 25 вересня близько 20:50 під час планових навчальних польотів упав і спалахнув військовий літак марки Ан-26, який здійснював посадку на аеродромі військової частини в місті Чугуєві Харківської області. На борту перебували 27 осіб (20 курсантів і 7 офіцерів Харківського університету Повітряних сил ЗС України ім. Кожедуба). 26 людей загинули. Один курсант перебуває в лікарні в стані середньої тяжкості.

26 вересня міністр оборони України Андрій Таран прийняв рішення про виплату грошової допомоги сім'ям загиблих унаслідок авіакатастрофи в розмірі 1 млн 576,5 грн (750 прожиткових мінімумів) на кожного за рахунок фондів оборонного відомства.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Рубіо обговорив з Лавровим підготовку до саміту на Алясці

Голова СБУ: збільшення чисельності "Альфи" означає збільшення кількості знищеної ворожої техніки і живої сили ворога

Голова СБУ про Кримський міст: військової логістики там немає, це аварійна конструкція

Голова СБУ про курйози спецоперації "Павутина": хотіли раніше, але водії "зайшли в запій"

Трамп зустрінеться з Путіним на Алясці віч-на-віч, підсумкова пресконференція ще узгоджується – Білий дім

СБУ уразила понад 200 об'єктів у глибокому тилу РФ, є певні ноу-хау, які летять за 700 км - Малюк

Зеленський обговорив з еміром Катару дипломатичну ситуацію та можливості для реального закінчення війни

Топпосадовця Міноборони викрили на хабарі за будівництво житла для військових

Україна та Канада ухвалили спільні дії щодо непорушності міжнародного права з питань українських територій

Переговори Трампа і Путіна на Алясці будуть сфокусовані на закінченні війни в Україні - Білий дім

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА