Інтерфакс-Україна
10:36 01.10.2020

Препарат від малярії не допомагає при лікуванні COVID-19, як вважав Трамп - дослідження

1 хв читати

Протималярійний препарат гідроксихлорохін, який, на думку президента США Дональда Трампа, допомагає при боротьбі з коронавірусом, не показав позитивних результатів під час клінічних випробувань, пишуть у середу західні ЗМІ.

У дослідженні, оприлюдненому у виданні JAMA Internal Medicine, взяли участь 125 осіб: у чотирьох учасників експерименту, які приймали гідроксихлорохін протягом восьми тижнів як профілактичне лікування, все ж підтвердився коронавірус. Однак, як зазначається у дослідженні, у всіх хворих спостерігалися безсимптомні ознаки інфекції або ж хвороба протікала у легкій формі.

Отже, дослідники дійшли висновку, що протималярійний препарат не може використовуватися як профілактика для лікування COVID-19.

Спочатку автори планували залучити до експерименту більше учасників, проте дослідження довелося призупинити через очевидні побічні ефекти від застосування ліків.

Результати нового дослідження підтверджують дані, отримані у червні, які також вказували на неефективність ліків.

На початку спалаху пандемії Трамп розповів, що почав приймати гідроксихлорохін, оскільки "чув про нього багато хорошого". За його словами, він сам запитав лікарів Білого дому, чи можна йому приймати ці ліки. Медики відповіли, що не заперечують.

Гідроксихлорохін - протималярійний препарат, який існує вже не одне десятиліття. У багатьох країнах останніми місяцями його використовують для лікування коронавірусу COVID-19.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

5 вересня: Яке сьогодні свято, все про цей день

Стефанчук провів низку зустрічей з головами парламентів держав G7 в Оттаві

Трамп планує після розмови з Зеленським поспілкуватися з Путіним

Сили оборони відбили з початку доби 129 ворожих атак - Генштаб

Беца пояснила ситуацію в Україні під час дебатів високого рівня Генасамблеї ООН - МЗС

Кількість постраждалих внаслідок удару ворожих БпЛА в Харківській області зросла до трьох – Синєгубов

Троє цивільних загинули і двоє отримали поранення внаслідок атаки російських ударних дронів у Харківській області – ОВА

Гуманітарний координатор ООН в Україні засудив удар росіян по гуманітарній місії Данської ради у Чернігівській області

Фіцо має намір говорити з Зеленським під час зустрічі в Ужгороді про енергетичну інфраструктуру

Італія та Польща не мають наміру відправляти війська в Україну після закінчення війни

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА