Інтерфакс-Україна
21:00 02.10.2020

Час на переговори Британії та ЄС про майбутні відносини добігає кінця, низку питань не вирішено, нагадують у Лондоні

2 хв читати
Час на переговори Британії та ЄС про майбутні відносини добігає кінця, низку питань не вирішено, нагадують у Лондоні

Лондон стурбований тим, що час на опрацювання угоди про майбутні відносини Великої Британії з ЄС після Brexit добігає кінця вже в середині жовтня, проте низку питань і досі не врегульовано, заявив у п'ятницю головний парламентер британської сторони Девід Фрост.

"Я стурбований тим, що залишилося дуже мало часу на вирішення цих питань напередодні саміту ЄС 15 жовтня", - наводить його слова західні ЗМІ.

Він зазначив, що після тижня переговорів з головним переговірником ЄС Мішелем Барньє між сторонами залишаються "постійні серйозні розбіжності". За словами Фроста, хоча за багатьма пунктами угоди про майбутні відносини сторони досягли успіхів, але в сфері забезпечення чесної конкуренції та державних субсидій спостерігається "обмежений прогрес", а за тематикою рибальства просування вперед неможливе без зміни позиції ЄС.

Він уточнив, що угода Лондона і Брюсселя вже можлива в сферах торгівлі товарами та послугами, транспорту та енергетики.

Планується, що Велика Британія і ЄС повинні до кінця 2020 року розробити угоду, яка регулюватиме відносини між сторонами після Brexit. Однак всі останні раунди переговорів не принесли істотних успіхів.

Тим часом напередодні Європейська комісія направила лист Великій Британії з офіційним повідомленням про порушення зобов'язань за угодою про Brexit.

Угоду про Brexit було ратифіковано як ЄС, так і Великою Британією. Вона набула чинності 1 лютого 2020 року і має юридичну силу відповідно до міжнародного права.

Після публікації урядом Великої Британії проекту закону про внутрішній ринок Сполученого Королівства 9 вересня 2020 року заступник голови ЄК Марош Шефчович скликав позачергове засідання спільного комітету ЄС-Велика Британія, щоб вислухати пояснення британського уряду про його наміри, що викликають серйозні побоювання ЄС. Засідання відбулося 10 вересня в Лондоні.

Марош Шефчович заявив, що, якщо законопроект буде прийнятий, це стане серйозним порушенням угоди про вихід і міжнародного права. Він закликав уряд Великої Британії відкликати ці заходи в найкоротші терміни, в будь-якому випадку до кінця вересня.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Каллас припускає, що США рано чи пізно приєднаються до Спецтрибуналу

Шмигаль: сьогодні приймається політичне рішення, наступний крок - запуск юридичної процедури створення Спецтрибуналу

Сибіга: У Львові приймаються політичні документи щодо трибуналу, попереду – процедурно-формальне схвалення і угода з Радою Європи

Ратифікована угода про корисні копалини виглядає стандартизованою інвестугодою без дискримінаційних положень – юрист

Сибіга анонсував зустріч з угорською стороною щодо вступу в ЄС: ми налаштовані на конструктивний діалог

Шмигаль: Український народ може очікувати на лаві підсудних російських політиків і військове керівництво за злочин агресії

Затримано проректора військової академії, який змушував підлеглих будувати йому будинок

Каллас про створення трибуналу за злочини агресії РФ: кожен сантиметр війни задокументований, немає місця для безкарності

Каллас: сподіваємося прийняти 17-й пакет санкцій проти РФ цього місяця

З України сьогодні сигнал Путіну: покарання незворотнє - Сибіга

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА