15:34 06.10.2020

Київський апеляційний суд 22 жовтня розгляне апеляцію ПриватБанку на ухвалу суду про виплату компаніям Суркісів $350 млн

2 хв читати
Київський апеляційний суд 22 жовтня розгляне апеляцію ПриватБанку на ухвалу суду про виплату компаніям Суркісів $350 млн

Київський апеляційний суд 22 жовтня розгляне апеляційну скаргу державного ПриватБанку (Київ) на ухвалу судді Печерського райсуду Києва Сергія Вовка від 2 вересня про примусове виконання рішення цього самого суду від 2017 року про зобов'язання банку обслуговувати депозити компаній братів Суркісів, заборгованість за якими позивачі оцінюють у $350 млн.

"Розгляд апеляції на ухвалу судді Вовка призначено на 22 жовтня", - повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" у прес-службі ПриватБанку у вівторок.

Як повідомлялося, 2 вересня Печерський райсуд Києва повністю задовольнив заяву компаній братів Суркісів щодо порядку виконання рішення суду від 2017 року про зобов'язання ПриватБанку обслуговувати їхні депозити, розміщені до націоналізації банку на рахунках його кіпрської філії, і цей порядок передбачає стягнення цих коштів на користь позивачів. Загальна сума вимог до банку, визначена судом, становить $347,374 млн (із них майже $102 млн - відсотки, нараховані за ставкою 13% річних).

Суд також санкціонував примусове списання коштів та (або) арешт майна ПриватБанку (Київ) у разі відмови виплачувати компаніям братів Суркісів зазначену суму.

Згідно з позицією ПриватБанку, відповідні договори компаній Суркісів на сьогодні вважаються виконаними, оскільки у 2016 році під час націоналізації банку вони були обміняні на акції додаткової емісії.

Раніше, 9 лютого 2017 року Печерський райсуд Києва своєю ухвалою за позовом компаній Суркісів зобов'язав ПриватБанк виконувати умови депозитних договорів, укладених кіпрською філією банку (до націоналізації) з відповідними компаніями. Спроба Кабміну оскаржити цей вердикт в апеляційному суді не мала успіху, однак уряд подав касацію.

Водночас виконання ухвали судді Вовка про виплату ПриватБанком $350 млн компаніям Суркісів 8 вересня 2020 року зупинив Верховний Суд і одночасно відкрив провадження за касаційною скаргою Кабміну на ухвалу Печерського райсуду Києва від 9 лютого 2017 року.

Як уточнили агентству "Інтерфакс-Україна" у прес-службі ПриватБанку, дата засідання для розгляду відповідної касації поки що не призначена.

Як повідомлялося, наприкінці 2016 року під час націоналізації ПриватБанку грошові кошти, розміщені сім'єю Суркісів та їхніми компаніями на депозитних рахунках ПриватБанку і його філій, потрапили під процедуру bail-in, оскільки Суркісів було визнано пов'язаними з ПриватБанком особами.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА