18:03 07.10.2020

У ВАКС заявили про тиск на суддів, які розглядають справу про заволодіння коштами "Енергоатома"

2 хв читати
У ВАКС заявили про тиск на суддів, які розглядають справу про заволодіння коштами "Енергоатома"

Колегія суддів Вищого антикорупційного суду (ВАКС), яка розглядає кримінальне провадження про задання збитків ДП "СхідГЗК" і ДП "НАЕК Енергоатом", заявила про втручання в діяльність суддів.

Повідомлення, скероване голові Вищої ради правосуддя Андрію Овсієнку та генеральному прокурору Ірині Венедіктовій, прес-служба суду оприлюднила в середу.

"Захисники обвинувачених у зазначеній справі систематично зверталися до суду із очевидно безпідставними заявами та клопотаннями з метою перешкоджання здійсненню кримінального провадження, неодноразово порушували порядок у судовому засіданні, критикували суддів у засобах масової інформації до вирішення справи у зв'язку із її розглядом. Один із адвокатів ще до завершення розгляду справи стверджує про порушення суддями права на захист та ініціює питання щодо притягнення суддів до кримінальної відповідальності", - повідомляє прес-служба ВАКС.

Зазначається, що заключним кроком, який переконав суддів у погодженому втручанні, став випадок із вибухом невідомого пристрою на місці, де зазвичай паркує автомобіль головуюча у справі.

"Цю подію ВАКС розцінює як спробу втручання у діяльність щодо здійснення ним правосуддя у спосіб, небезпечний для життя і здоров’я, спрямованого на перешкоджання виконання суддями ВАКС своїх службових обов’язків", - заявили в суді.

Згідно з оприлюдненим текстом повідомлення, під час судового провадження окремі учасники з боку захисту заявили загалом 11 відводів суддям із колегії суддів. Також згадується про порушення адвокатами порядку судового засідання, ігнорування зауважень головуючої судді, спробу притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності ще до завершення судового провадження та критику суддів у засобах масової інформації із звинуваченнями в упередженості й політизованості.

"З огляду на всі обставини, колегія суддів ВАКС розцінює дії сторін у цій справі, як втручання у діяльність суддів", - наголошують у суді.

Як повідомлялося, раніше прес-служба ВАКС повідомила, що вибух невідомого предмета стався в ніч на 1 жовтня у внутрішньому дворі Вищого антикорупційного суду (ВАКС) на просп. Перемоги, 41 в Києві, в результаті якого було пошкоджено фасад будівлі.

Цю подію ВАКС розцінює як факт втручання у діяльність із здійснення правосуддя способом, небезпечним для життя і здоров'я, спрямованого на перешкоджання виконанню суддями ВАКС своїх службових обов'язків.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА