13:16 08.10.2020

Для підписання контакту з НCЗУ на лікування COVID-19 лікарня має виділити щонайменше 48 осіб для роботи з ковідними пацієнтами - НСЗУ

2 хв читати
Для підписання контакту з НCЗУ на лікування COVID-19 лікарня має виділити щонайменше 48 осіб для роботи з ковідними пацієнтами - НСЗУ

Для підписання контакту з Національною службою здоров'я України (НСЗУ) на стаціонарне лікування COVID-19 медзаклад має створити щонайменше чотири команди медпрацівників, які працюватимуть тільки з пацієнтами з COVID-19 або з підозрою на нього, повідомив в. о. голови НСЗУ Андрій Віленський.

"Для підписання контракту на стаціонарне лікування COVID-19 заклад має створити щонайменше чотири медичних команди. До таких команд входять 12 осіб, тобто медзаклад має виділити щонайменше 48 медпрацівників. Ці співробітники займаються виключно ковідом. Вони не можуть надавати допомогу іншим пацієнтам. Так ми роділяємо потоки пацієнтів", - сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Віленський зазначив, що тариф за пакетом лікування COVID-19 у стаціонарі "передбачає оплату праці саме цього персоналу в розмірі до 300%", а також і забезпечення ліками без урахування тих ліків, які МОЗ закуповує централізовано.

"Отже, на кожну команду стартово виділялося 498 тис. грн. Це так звані виплати за готовність, які були в перший місяць. Тож якщо в лікарні чотири команди, то це відповідно 2 млн грн... Додатково виділялося 171 тис. грн на кожен апарат ШВЛ. Щонайменше на ковідну лікарню передбачалося чотири ШВЛ, але могло бути більше", - сказав він.

Віленський уточнив, що передбачалося, що на одну медичну команду для лікування COVID-19 припадатиме 20 пацієнтів.

"Отже, було розраховано модель, як мали надавати цю медичну допомогу", - сказав він.

Водночас Віленський зазначив, що "нині ці норми виконують по-різному". Зокрема, за даними НСЗУ, за підсумками серпня в середньому на одну команду в українських лікарнях припадали 14 пацієнтів, проте в деяких регіонах навантаження становило до 55 пацієнтів на команду.


Повний текст інтерв'ю Віленського буде розміщено на головній сторінці агентства "Інтерфакс-Україна".

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА