22:29 13.10.2020

Brexit, захист клімату, пандемія COVID-19 включені до порядку саміту ЄС

2 хв читати
Brexit, захист клімату, пандемія COVID-19 включені до порядку саміту ЄС

Саміт ЄС 15-16 жовтня пройде в непростому контексті через зростання заражень COVID-19 і низки таких нагальних питань порядку, як Brexit, вважає голова Євроради Шарль Мішель.

У своєму листі-запрошенні європейським лідерам на саміт він повідомив, що першим питанням дискусій глав держав і урядів країн ЄС у четвер стануть переговори з Великою Британією про майбутні відносини.

"В інтересах обох сторін укласти угоду до кінця перехідного періоду. Однак це не може статися за будь-яку ціну. Найближчі дні будуть вирішальними", - йдеться в листі Мішеля, опублікованому ввечері у вівторок у Брюсселі.

За його словами, головні питання містять, зокрема, рівні умови гри, рибальство і управління угодою.

Потім за робочою вечерею відбудеться обговорення того, як досягти намічених ЄС планів в галузі захисту клімату.

"У грудні минулого року ми погодили мету створення кліматично нейтрального ЄС до 2050 року. Тепер нам необхідно посилити наше завдання зі скорочення викидів (парникових газів - ІФ) до 2030 року, щоб переконатися, що ми зможемо досягти цієї мети", - повідомив глава Євроради, додавши, що Єврокомісія запропонувала збільшити скорочення до 55% до 2030 року.

У п'ятницю, 16 жовтня, Європейська рада проведе "стратегічне обговорення" відносин ЄС з Африкою в зв'язку з майбутньою зустріччю з лідерами Африканського союзу.

"Наша мета - відновити і поглибити наші політичні відносини, вивести їх на більш високий рівень, заснований на взаємній повазі і готовності враховувати інтереси один одного", - заявив глава Євроради.

Після цього, зазначив Мішель, глави держав і урядів обговорять "інші питання зовнішньої політики", які вимагають уваги. Він не уточнив в листі, про які саме питання йдеться.

"Нарешті, з COVID-19 ми розглянемо дві проблеми. Ми підведемо підсумки зусиль з координації, що вживаються на рівні ЄС, після прийняття Радою (ЄС) рекомендацій щодо обмеження вільного пересування і отримаємо оновлену інформацію від президента (Євро) комісії (Урсули) фон дер Ляєн щодо вакцин. Потім ми обговоримо наступні кроки", - повідомив голова Європейської ради.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА