11:58 15.10.2020

Білорусь продовжила до кінця року держрегулювання цін на соціально значущі товари

2 хв читати
Білорусь продовжила до кінця року держрегулювання цін на соціально значущі товари

Державне регулювання цін на соціально значущі товари продовжено в Білорусі до 31 грудня 2020 року.

Перелік із 18 соціально значущих товарів затверджено постановою міністерства антимонопольного регулювання і торгівлі від 12 жовтня, вона набула чинності у четвер.

Як повідомлялося, на початку жовтня уряд Білорусі звернувся за відповідним узгодженням до колегії Євразійської економічної комісії (ЄЕК). Колегія погодила продовження терміну держрегулювання цін на соціально значущі товари в Білорусі на 77 днів - до 31 грудня 2020 року.

До переліку, зокрема, входять такі товари, як риба, вершкове масло, борошно, рис, хліб, м'ясо, сири, молоко, дитяче харчування.

Раніше повідомлялося, що держрегулювання цін у Білорусі на соціально значущі товари було впроваджено в середині квітня терміном на 90 днів як захисний засіб від негативного впливу на економіку пандемії коронавірусу. У липні за погодженням із колегією ЄЕК термін дії постанови було продовжено ще на 90 днів.

Держрегулювання цін продовжено на тлі стрибка інфляції у вересні після помітного ослаблення білоруського рубля в серпні (майже на 9%) через різке зростання попиту на валюту, який став основною причиною безпрецедентного падіння золотовалютних резервів на $1,4 млрд у серпні.

Так, у вересні споживчі ціни зросли відразу на 0,9% після зростання на 0,2% в серпні. Річна інфляція у вересні прискорилася до 6,1% з 5,6% у серпні за цільового прогнозу НББ не більше ніж 5% за підсумками року.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА