Інтерфакс-Україна
11:49 16.10.2020

Падіння тиску на МКС сповільнилося після заклеювання ймовірного місця витоку повітря - екіпаж

2 хв читати
Падіння тиску на МКС сповільнилося після заклеювання ймовірного місця витоку повітря - екіпаж

Тиск у перехідному відсіку модуля "Зірка" на Міжнародній космічній станції (МКС) продовжив падати після заклеювання тріщини в імовірному місці витоку повітря, але швидкість падіння зменшилася, повідомив космонавт Анатолій Іванишин.

"Тиск продовжив падати після виявлення тріщини, але не так швидко", - сказав Іванишин після переговорів із Центром управління польотами, трансляцію яких веде NASA.

Екіпаж спробує ізолювати тріщину у більш надійний спосіб і продовжить стежити за ситуацією.

Напередодні космонавти повідомили, що виявили ймовірне місце витоку повітря в перехідному відсіку російського модуля "Зірка". За словами космонавта Івана Вагнера, зробити це допоміг пакетик із чаєм. Як повідомив Іванишин, в ділянці, куди притягнуло пакетик, виявлено тріщину. За вказівкою ЦУПу екіпаж закрив її поролоном і скотчем, щоб переконатися, що місце витоку локалізовано правильно.

Про витік повітря на МКС стало відомо 20 серпня. Тоді прес-служба "Роскосмосу" повідомила про ізоляцію екіпажу станції в російському модулі "Зірка" на час перевірки тиску в американському сегменті. Перевірка двох модулів російського сегмента МКС і пристикуваної до неї вантажівки "Прогрес" не показали наявності витоків повітря.

24 серпня гендиректор держкорпорації Дмитро Рогозін повідомив "Інтерфаксу", що витік повітря на МКС незначний і ледве помітний для приладів. За його словами, причина витоку може бути пов'язана з мікрометеоритами або стиками модулів на американському сегменті.

Екіпаж МКС 26-27 вересня був ізольований у російському сегменті станції для пошуку джерела витоку повітря. Для робіт їм доступні модулі "Зоря", "Зірка", "Пошук", вантажний корабель "Прогрес МС-14" і пілотований "Союз МС-16".

Наразі на станції перебувають російські космонавти Анатолій Іванишин, Іван Вагнер, Сергій Рижиков і Сергій Кудь-Серчков, а також астронавти NASA Кріс Кессіді і Кетлін Рубінс. Вагнер, Іванишин і Кессіді 22 жовтня мають повернутися на Землю.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

10 липня: Яке сьогодні свято, все про цей день

Одну людину поранено внаслідок масованої ракетно-дронової атаки у Київській області – ОВА

Двоє загиблих і 13 постраждалих через масовану ракетно-дронову атаку ворога на Київ – КМВА

Кількість постраждалих через масовану атаку російських БпЛА на Київ зросла до 12 – Кличко

Двоє постраждалих, пожежі в житловій та нежитловій забудові внаслідок нічної атаки російських дронів – Кличко

В двох районах Києва викликано медичні бригади – Кличко

Ворожі дрони уразили житлові будинки в Шевченківському та Дарницькому районах Києва і спричинили пожежу на заправці - мер

Попередньо є влучання ворожих дронів у житловий будинок і нежитлову будівлю у Києві - КМВА

ЄС виділить України черговий транш ERA цього тижня – єврокомісар

Оборонна підтримка України Європою за 3 роки війни склала EUR52-54 млрд проти EUR60 млрд з боку США – єврокомісар

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА