Інтерфакс-Україна
11:49 16.10.2020

Падіння тиску на МКС сповільнилося після заклеювання ймовірного місця витоку повітря - екіпаж

2 хв читати
Падіння тиску на МКС сповільнилося після заклеювання ймовірного місця витоку повітря - екіпаж

Тиск у перехідному відсіку модуля "Зірка" на Міжнародній космічній станції (МКС) продовжив падати після заклеювання тріщини в імовірному місці витоку повітря, але швидкість падіння зменшилася, повідомив космонавт Анатолій Іванишин.

"Тиск продовжив падати після виявлення тріщини, але не так швидко", - сказав Іванишин після переговорів із Центром управління польотами, трансляцію яких веде NASA.

Екіпаж спробує ізолювати тріщину у більш надійний спосіб і продовжить стежити за ситуацією.

Напередодні космонавти повідомили, що виявили ймовірне місце витоку повітря в перехідному відсіку російського модуля "Зірка". За словами космонавта Івана Вагнера, зробити це допоміг пакетик із чаєм. Як повідомив Іванишин, в ділянці, куди притягнуло пакетик, виявлено тріщину. За вказівкою ЦУПу екіпаж закрив її поролоном і скотчем, щоб переконатися, що місце витоку локалізовано правильно.

Про витік повітря на МКС стало відомо 20 серпня. Тоді прес-служба "Роскосмосу" повідомила про ізоляцію екіпажу станції в російському модулі "Зірка" на час перевірки тиску в американському сегменті. Перевірка двох модулів російського сегмента МКС і пристикуваної до неї вантажівки "Прогрес" не показали наявності витоків повітря.

24 серпня гендиректор держкорпорації Дмитро Рогозін повідомив "Інтерфаксу", що витік повітря на МКС незначний і ледве помітний для приладів. За його словами, причина витоку може бути пов'язана з мікрометеоритами або стиками модулів на американському сегменті.

Екіпаж МКС 26-27 вересня був ізольований у російському сегменті станції для пошуку джерела витоку повітря. Для робіт їм доступні модулі "Зоря", "Зірка", "Пошук", вантажний корабель "Прогрес МС-14" і пілотований "Союз МС-16".

Наразі на станції перебувають російські космонавти Анатолій Іванишин, Іван Вагнер, Сергій Рижиков і Сергій Кудь-Серчков, а також астронавти NASA Кріс Кессіді і Кетлін Рубінс. Вагнер, Іванишин і Кессіді 22 жовтня мають повернутися на Землю.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Пентагон призупинив постачання деяких ракет ППО та високоточних боєприпасів до України через виснаження запасів США - ЗМІ

Окупанти втратили 118 військових на Покровському напрямку - Генштаб

Сили оборони відбили з початку доби 112 ворожих атак - Генштаб

Келлог спростував нібито обіцянку Лукашенку обмежити удари ЗСУ по РФ: це обумовлено взаємними діями Москви

ГУР завдало удару по нафтопереробному заводу "Саратоворгсинтез" у Саратовській області РФ — Генштаб

Генштаб ЗСУ підтвердив ураження корпусу Іжевського заводу "Купол" у РФ після удару СБУ

В межах ініціативи Bring Kids Back UA повернули двох українських підлітків із окупованих територій — Єрмак

В Офісі Президента відбулася зустріч із делегацією ОБСЄ щодо підтримки України

Глави МЗС України та Німеччини відвідали Одеський порт, обговорили наслідки ударів РФ, ППО та продовольчу безпеку

Мирна мешканка постраждала внаслідок атаки російського дрона на Купʼянщині — прокуратура

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА