07:27 17.10.2020

Зеленський про відносини з Туреччиною: Ми ще ніколи не просувалися так далеко у співпраці, як вдалося зараз

2 хв читати
Зеленський про відносини з Туреччиною: Ми ще ніколи не просувалися так далеко у співпраці, як вдалося зараз

Президент України Володимир Зеленський заявив що відносини між Києвом і Анкарою ще ніколи не просувалися так далеко у співпраці, як це вдалося зараз.

"Сьогодні історичний день у наших відносинах з Туреччиною: ми ще ніколи не просувалися так далеко у співпраці, як вдалося зараз. Ми розташовані на різних берегах Чорного моря, але у нас один попутний вітер", - написав Зеленський у своєму офіційному телеграм-каналі в п'ятницю ввечері.

Президент України зазначив, що в підписаних сьогодні в Туреччині документах і спільній заяві двох президентів про стратегічне партнерство визначено бажання Києва і Анкари співпрацювати в багатьох сферах.

"Підписання документів - це не просто бюрократія або заяви. Це наше спільне бачення, розуміння і фактично закріплення дружби на папері, адже попутний вітер може рухати армаду кораблів", - зазначив Зеленський.

Зеленський окремо наголосив на підтримці Турецької сторони у відновленні територіальної цілісності України.

"Президент Ердоган щиро радий, що вже понад 80 днів на Донбасі зберігається "тиша". Лідер Туреччини знає, наскільки вона важлива. Анкара сприятиме поверненню наших полонених і підтримує відновлення територіальної цілісності України. Хто б що собі не думав, але у співпраці з Туреччиною можна сказати фінальне слово про стан справ у Чорноморському регіоні. Запропонував приєднатися до Кримської платформи, яка може стати майданчиком для деокупації нашого півострова. Ця ідея була дуже позитивно сприйнята", - розповів Зеленський.

На думку президента України, угоду про зону вільної торгівлі між Україною і Туреччиною буде підписано найближчим часом.

"Після закріплення стратегічного бачення і підписання трьох важливих документів сьогодні рухаємося до базової торговельної угоди між нашими країнами - про вільну торгівлю. Чітко розуміємо, що це можна буде зробити найближчим часом. Вона дозволить здійснити нашу мрію про $ 10 мільярдів товарообігу швидше", - підсумував Зеленський.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА