16:19 20.10.2020

За видачу третім особам журналістських посвідчень може настати кримінальна відповідальність - НСЖУ

2 хв читати
За видачу третім особам журналістських посвідчень може настати кримінальна відповідальність - НСЖУ

Національна спілка журналістів України (НСЖУ) закликала керівників ЗМІ утриматися від видачі редакційних посвідчень стороннім особам, а політичні штаби - не робити "журналістами" своїх помічників, спостерігачів або охоронців.

"Спроби використання сторонніми особами журналістських посвідчень фіксуються в день голосування під час кожної виборчої кампанії в Україні. Зловживання правами працівників ЗМІ на доступ до виборчих дільниць дискредитує роботу реальних журналістів і може розцінюватися як злочин, за який передбачено кримінальну відповідальність", - наголошується в заяві, оприлюдненій на сайті НСЖУ.

"Ні виборці, ні члени виборчих комісій не повинні остерігатися журналістів, вбачати у них спостерігачів від кандидатів чи або "тітушків". У політичних штабів достатньо можливостей для спостереження за ходом голосування, а у журналістів така можливість лише одна – своя репутація. Якщо стороння публіка використовуватиме журналістське посвідчення, то страждатимуть від обмежень у доступі до інформації насамперед реальні журналісти та їхня аудиторія", - зазначає голова НСЖУ Сергій Томіленко.

У юридичному висновку, підготовленому на запит НСЖУ, зазначається, що в разі скоєння кримінального злочину, якщо буде доведений факт, що саме за допомогою журналістського посвідчення з'явилася можливість його вчинення, то особа, яка видала таке посвідчення, може бути визнана співучасником злочину за ч. 5 ст. 27 Кримінального кодексу України.

"Вважатиметься, що редактор полегшив досягнення злочинного результату, бо навмисно видав журналістське посвідчення сторонній особі, чим забезпечив  можливість доступу на місце скоєння злочину. Відповідальність за злочини проти виборчих прав, вчинені за попередньою змовою групою осіб передбачена Кримінальним кодексом – статті 157-158 КК України. Покарання передбачає від 3 до 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади на певний час", - зазначається у висновку.

У НСЖУ зазначають, що законодавство дозволяє працівникам ЗМІ перебувати на виборчих дільницях і під час голосування, і під час підрахунку голосів. І це право передбачене для оперативного громадського контролю над чесністю виборчого процесу, для інформування широкої аудиторії ЗМІ.

РЕКЛАМА
Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА