13:00 21.10.2020

МВС Білорусі повідомило про виїзд 13 тис. білорусів до Польщі та України з вересня

2 хв читати
МВС Білорусі повідомило про виїзд 13 тис. білорусів до Польщі та України з вересня

За даними МВС Білорусі з вересня до України виїхали 3 тис. громадян республіки, до Польщі 10 тис. осіб.

"На територію Польщі був найбільший в'їзд – майже 10 тис. осіб. Латвія і Литва - набагато менше. Образно кажучи, не більше ніж 500 осіб виїхали до цих двох країн", - повідомив журналістам начальник Департаменту з громадянства та міграції МВС Олексій Бєгун у середу. Його слова наводить держагентство "БелТА".

До України, за словами Бєгуна, з вересня виїхали майже 3 тис. осіб.

На думку начальника департаменту, не можна говорити про те, що виїзд білоруських громадян спровокували "певні події в країні". "Може, певні особи, які ставили собі за мету вже досить давно переїхати на ПМП до інших країн, використали цю внутрішньополітичну кризу для того, щоб звернутися з клопотанням до компетентних органів Литви або Польщі про надання статусу біженця, і дуже часто створювали так звану інформаційну картинку, щоб підтвердити, що є жертвами за свої політичні погляди на території Білорусі", - вважає він.

Бєгун вважає, що люди не повертаються через умови карантину, які встановлені в інших країнах. Він упевнений, що переважно йдеться про трудову міграцію. "Частина виїжджає як працюючі особи. Думаю, це не безповоротна, це трудова міграція. Зрозуміло, що українці надали певні преференції айтішникам, поляки досі надають преференції щодо працюючих білорусів, які в спрощеному порядку залучаються для трудової діяльності і виїжджають на роботу", - сказав він.

У Білорусі третій місяць тривають акції протесту проти підсумків виборів президента, які відбулися 9 серпня. Переможцем оголошено Олександра Лукашенка, котрий обіймає цю посаду з 1994 року. Учасники акцій не визнають оголошених владою підсумків виборів, вважають їх сфальсифікованими. Захід не визнає Лукашенка законно обраним президентом.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА