12:45 22.10.2020

МЗС України закликає РФ припинити незаконні археологічні розкопки в окупованому Криму

1 хв читати
МЗС України закликає РФ припинити незаконні археологічні розкопки в окупованому Криму

Міністерство закордонних справ України заявляє рішучий протест Російській Федерації у зв'язку з проведенням археологічних розкопок, що здійснюються в рамках т.зв. проекту Кримська війна на території Альмінської долини і в м. Севастополі з грубим порушенням норм міжнародного права та законодавства України.

"Росія має припинити всі незаконні археологічні розкопки та земляні роботи на території Альмінської долини та в місті Севастополь, а також забезпечити належне ставлення до усієї української історико-культурної спадщини на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, зокрема в частині неухильного виконання зобов’язань Росії відповідно до норм міжнародного права", - йдеться в коментарі МЗС України в четвер.

У відомстві наголосили, що відповідно до положень Конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту від 14 травня 1954 року народження, РФ як держава-окупант має поважати культурні цінності, розташовані на тимчасово окупованій території України, а також вживати необхідних заходів для їх збереження. Крім того, рекомендаціями Генеральної конференції ЮНЕСКО, яка визначає принципи міжнародної регламентації археологічних розкопок від 5 грудня 1956 року, передбачено, що в разі збройного конфлікту, держава, яка окупувала територію іншої держави, має утримуватися від проведення археологічних розкопок на окупованій території.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА