07:49 23.10.2020

Сенатори США закликають адміністрацію Трампа ввести санкції проти Росії через ситуацію з Навальним

2 хв читати
Сенатори США закликають адміністрацію Трампа ввести санкції проти Росії через ситуацію з Навальним

Група американських сенаторів з двох партій у листі держсекретареві США Майку Помпео і міністру фінансів Стівену Мнучіну закликали встановити винних у ситуації з російським опозиціонером Олексієм Навальним і ввести антиросійські санкції.

"Ті, кого пан Навальний справедливо затаврував як "злодіїв і шахраїв", спробували цим нападом змусити замовкнути один із останніх незалежних голосів Росії", - цитує лист сенаторів The Hill.

"Оскільки ця адміністрація працює з партнерами над виявленням осіб, що стоять за цим злочином, прихильність Сполучених Штатів стримуванню таких актів має вирішальне значення", - додали законодавці.

Вони закликали використовувати "Акт про верховенство закону і підзвітності імені Сергія Магнітського", дія якого поширюється на громадян Росії, причетних до порушення прав людини.

"Наші зусилля з надання допомоги тим, хто прагне лише до того, щоб їх країна дотримувалася власних законів і міжнародних зобов'язань, є потужним сигналом для всіх жорстоких режимів", - зазначили американські законодавці.

Лист підписали сенатори-республіканці Марко Рубіо, Роджер Вікер, Мітт Ромні і демократи Бен Кардін, Дік Дурбін і Кріс Кунс.

Навальному стало погано 20 серпня в польоті з Томська в Москву. Літак здійснив вимушену посадку в аеропорту Омська. Опозиціонер був госпіталізований в комі до реанімації омської лікарні.

З 22 серпня за рішенням родини Навальний проходив лікування в клініці Charite в Берліні. Наразі він перебуває в процесі успішної реабілітації в Німеччині.

Російські медики встановили, що можливою причиною стану Навального стало порушення вуглеводного обміну з загостренням хронічного панкреатиту з порушенням зовнішньо та внутрішньо секторної функції. Отруйних речовин в організмі опозиціонера російськими фахівцями виявлено не було.

Зі свого боку, німецькі фахівці 24 серпня повідомили, що стан опозиціонера було викликано інтоксикацією "субстанцією з групи інгібіторів холінестерази". Канцлер Німеччини Ангела Меркель 2 вересня заявила, що йдеться про нервовопаралітичну бойову речовину з групи "Новачок".

В Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) 6. жовтня повідомили, що Навальний був отруєний різновидом нервовопаралітичної речовини "Новачок", яка не значиться в списках додатку про хімічні речовини до Конвенції про заборону хімічної зброї.

Сім'я і соратники Навального наполягають на версії про отруєння опозиціонера і причетності до неї російської влади - влада це відкидає.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА