Інтерфакс-Україна
13:34 26.10.2020

Туреччина проявила цікавість до добудови Ан-225 "Мрія" - віце-прем'єр України

2 хв читати
Туреччина проявила цікавість до добудови Ан-225 "Мрія" - віце-прем'єр України

Турецька сторона на переговорах між президентами двох країн, які відбулися недавно в Анкарі, повідомила про інтерес до можливості добудови другого екземпляра найбільшого в світі транспортного літака Ан-225 "Мрія", повідомив віце-прем'єр - міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський.

"Зовсім екзотичною для мене була ситуація, коли в цьому візиті ми торкнулися з президентом Туреччини питання добудови другої "Мрії": навіть незважаючи на ту суму, скільки я сказав це коштуватиме, турецька сторони сказала, що продовжимо обговорювати", - повідомив Уруський на прес-конференції в Києві.

За його словами, очікуються переговори експертів з цього питання.

"Руслани" (Ан-125 - ІФ) добудувати не можемо, нові побудувати не в силах. "Мрію" можемо добудувати і теоретично, і практично", - сказав віце-прем'єр.

Він додав, що також йдеться про можливість закупівлі середнього транспортного літака Ан-178, оскільки у Туреччини є зацікавленість у стратегічних транспортних літаках.

Ан-225 "Мрія" (кодове ім'я НАТО - "Козак", англ. Cossack) - найбільший і найпотужніший у світі транспортний літак, створений київським КБ Антонова. Ан-225 з максимальною спорядженою масою 640 тонн, є найважчим літаком у світі. У листопаді 2004 року Міжнародна авіаційна федерація внесла Ан-225 до Книги рекордів Гіннеса за його 240 рекордів.

У квітні цього року представники "Антонова" повідомили президенту України Володимиру Зеленському, що на сьогодні "в металі" є другий літак, схожий на Ан-225, проте його добудову ще у 2012 році оцінювали у $460 млн зі старими аналоговими технологіями, тому на сьогодні для вантажних перевезень його добудовувати недоцільно.

Водночас представники "Антонова" нагадали, що Ан-225 створювався для цільового використання як носій космічного апарату "Буран" і доцільно розглянути можливість використання його в проекті "Повітряний старт" для запуску космічних апаратів з висоти 12 тис. м.

Уруський у липні в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" також підтримав ідею "Повітряний старт" як можливу національну ідею, враховуючи напрацювання України в авіапромі та ракетно-технічній галузі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сирський обговорив із Бріґером важливість нарощення ініціативи ЄС щодо постачання боєприпасів та засобів ППО

Кардинали протягом ранку четверга не змогли обрати нового Папу Римського

Путінське "парадне перемир'я" виявилося фарсом, Україна адекватно реагує на обстріли і надає інформацію партнерам – Сибіга

Міноборони допустило до експлуатації три модифікації помпових рушниць

Перед ратифікацією Угоди зі США "Євросолідарність" ініціює спеціальну заяву парламенту – Геращенко

В Раду внесено законопроєкт про військового омбудсмана

Мир з Росією неможливий за рахунок тільки дипломатії, вважає Яценюк

В Україні збережеться прохолодна дощова погода, місцями заморозки

ОСУВ "Хортиця" про оголошене РФ "перемирʼя": Зафіксовано більше 50 боєзіткнень, наші захисники дзеркально відповідають на всі виклики

Голова Військового комітету НАТО: Ваша боротьба — це наша спільна справа

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА