11:58 27.10.2020

Мін'юст не може вносити зміни до Єдиного держреєстру для виконання рішення КС - Малюська

2 хв читати
Мін'юст не може вносити зміни до Єдиного держреєстру для виконання рішення КС - Малюська

 Міністр юстиції України Денис Малюська зазначає, що Міністерство юстиції не може вносити зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (ЄДР), щоб виконати будь-яке рішення Конституційного Суду України (КС) або окрему постанову.

"Вчора у медіа розійшлась інформація про окрему ухвалу, винесену Окружним адміністративним судом міста Києва щодо ситуації навколо функціонування НАБУ. У ній ОАСК вимагає від органів державної влади відреагувати на рішення Конституційного Суду України від 28/08/2020, яким визнано неконституційним указ президента України про призначення директора НАБУ", - написав Малюська на сторінці у Facebook у вівторок.

Так, міністр наголосив, що Мін'юст не може вносити зміни до Єдиного державного реєстру, щоб виконати будь-яке рішення КС або окрему постанову.

"Зміни до інформації, що містяться у реєстрах, вносяться державними реєстраторами, а Мін’юст лише розглядає скарги на дії реєстраторів та вносить дані у ЄДР виключно за результатами розгляду таких скарг. Часи, коли у Мін’юсті була Реєстраційна служба та реєстратори, давно минули. Тобто ані правової підстави, ані повноважень виключати інформацію про Ситника як директора НАБУ з ЄДР немає, і він там залишиться", - зазначив Малюська.

Крім того, за його словами, питання про те, чи є НАБУ органом виконавчої влади чи ні, однозначно і до кінця не вирішене. "КСУ у своєму рішенні вказав, що у НАБУ є ознаки центрального органу виконавчої влади, однак чіткої тези про те, що це таки орган виконавчої влади – немає", - написав він.

У Мін'юсті також додали, що положення закону про НАБУ в частині процедури призначення директора все ще діють і залишаться такими до 17 грудня 2020 року.

"НАБУ як був, так і залишається повноцінно функціонуючим правоохоронним органом,

хоча стурбованість ОАСК я до певної міри поділяю. Прогалини у регулюванні після рішень КСУ виникають і їх будемо врегульовувати", - підсумував міністр.

Раніше Окружний адміністративний суд міста Києва скерував постанову Мін'юсту і дав вказівку про внесення змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань на підставі рішення КС, який визнав незаконним указ президента Петра Порошенка про призначення директора НАБУ Артема Ситника.

РЕКЛАМА
Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА