19:12 27.10.2020

Іран будує підземний завод зі збірки центрифуг для збагачення урану

2 хв читати
Іран будує підземний завод зі збірки центрифуг для збагачення урану

Інспектори МАГАТЕ отримали підтвердження інформації, яка з'явилася раніше, що Іран розпочав будівництво підземного підприємства зі збору центрифуг для збагачення урану, заявив у вівторок в інтерв'ю агентству Associated Press (AP) гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі.

"Вони (іранці - ІФ) це почали, але не завершили. Це довгий процес", - сказав він.

Інших деталей Гроссі надавати не став, пославшись на "конфіденційність інформації".

Тим часом AP нагадує, що в липні цього року на іранському ядерному об'єкті в Натанзе, де проводилося збагачення урану, сталася пожежа. Іранська влада згодом назвала саботаж причиною аварії, але не стала публічно озвучувати, кого саме підозрює в диверсії.

У свою чергу Гроссі повідомив, що Іран, як і раніше, дає доступ інспекторам МАГАТЕ до своїх об'єктів, зокрема в Натанзе. Також Гроссі сказав, що Іран продовжує накопичувати запаси низькозбагаченого урану, проте, за оцінками МАГАТЕ, він не володіє достатньою кількістю подібних матеріалів для виробництва ядерної зброї. При цьому гендиректор МАГАТЕ нагадав, що ще до укладення в 2015 році міжнародної угоди щодо іранської ядерної програми Тегеран був близький до отримання можливостей зі створення ядерної зброї, але не став домагатися цього.

AP нагадує з посиланням на останній нині квартальний звіт МАГАТЕ, що Іран має в своєму розпорядженні 2 105 кг низькозбагаченого урану, хоча міжнародна угода дозволяє Тегерану мати всього 202,8 кг. Іран також збагачує уран до рівня в 4,5%, хоча домовленості допускають рівень лише в 3,67%.

 

 

РЕКЛАМА
Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА